Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říkáš si, co je to za hloupou otázku? Přesně taková se ale objevuje v našich poradnách – a docela často. Tak jsme se podívali, jak to s vlivem antikoncepce na růst prsou doopravdy je.

Po jaké antikoncepci ti narostou prsa?

aktualizováno 03.10.2011, 00:19 | 03.10.2011, 00:13 | Krasna.cz/trm

Říkáš si, co je to za hloupou otázku? Přesně taková se ale objevuje v našich poradnách – a docela často. Tak jsme se podívali, jak to s vlivem antikoncepce na růst prsou doopravdy je.

Antikoncepce neslouží jen jako ochrana před nechtěným otěhotněním. Má i řadu vedlejších pozitivních účinků: upravuje délku a intenzitu menstruace a negativní projevy, které ji provázejí, jako jsou bolest a mdloby. Používá se také k léčbě akné, pomáhá i s těžkými formami.

 

Hormonální antikoncepce funguje díky ženskému pohlavnímu hormonu estrogenu, pod jehož vlivem dochází v těle k celé řadě změn. Působí dokonce i na prsní žlázu – proto můžeš ze začátku, kdy antikoncepci užíváš, pociťovat pnutí a brnění v prsou. Pokud ale bereš prášky už více než čtyři měsíce a pořád ses tohoto pocitu nezbavila, možná by stálo za to, vyměnit prášky za jiné.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš pěkná prsa? Zpevni je!
Máš malá prsa? Nezoufej si!
Módní triky: Jak zvětšit poprsí
Tloustnutí po antikoncepci – jak je to s ním doopravdy?

 

Má ale antikoncepce ještě nějaký další vliv na prsa – především na jejich růst? Po některých druzích antikoncepce skutečně můžeš získat větší prsa. Neraduj se ale zbytečně, protože ti nenarostou pouze prsa. Přípravky s vyšším množstvím estrogenů (které se používají současně k léčbě akné nebo k srovnání problematického menstruačního cyklu) totiž mohou "způsobovat" viditelné přibírání. Mohou totiž mít vliv na zvýšenou chuť k jídlu a tendenci k zadržování vody v těle.

 

 

Proto některé dívky po začátku braní některého z takových preparátů mohou nabrat nečekaně i několik kilo a viditelně se zaoblit v oblasti tukových zásob (a prsa jsou tvořena právě tukem). Obvykle se z velkých prsou ale radují jen po dobu, co prášky berou, po jejich vysazení mohou zase trochu shodit (zklidní se jim rozkolísaný apetit i tendence zadržovat vodu). Pak bohužel hrozí, že prsa ztratí svůj tvar. Proto je dobré posilovat prsní svaly, abys měla svůj dekolt pevný a atraktivní. Pro mnoho kluků totiž hezká prsa neznamená velká prsa, ale právě pevná prsa.7 hlasů
Vaše hodnocení