Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zajímá tě jak dopadne tvé randění? Chceš vědět, jak se ti bude dařit v životě? Zeptej se tarotových karet, které ti poradí. Je pak na tobě, jestli jim uvěříš, nebo dáš raději na svůj koloběh života.

Tvá budoucnost podle tarotových karet

aktualizováno 12.09.2011, 00:00 | 12.09.2011, 00:00 | tej

Zajímá tě jak dopadne tvé randění? Chceš vědět, jak se ti bude dařit v životě? Zeptej se tarotových karet, které ti poradí. Je pak na tobě, jestli jim uvěříš, nebo dáš raději na svůj koloběh života.

Tarot zná téměř každý. Jedná se o nejrozšířenější druh karet, které jsou určené k výkladu budoucnosti. Zajímá tě, kde se vzali? To neví nikdo, ale je jisté, že je používali ještě před rokem 1367. Jak se to ví? Jednoduše, v toto datum se objevily první zmínky o tarotu, které ho zakazovaly. Karet je dohromady jednadvacet a každá má na sobě vyobrazený nějaký obrazec, který ukazuje svůj význam. Podle výběru několika karet a jejich významu se dá věštit blízká budoucnost.

 

 

Jak tarot funguje a co mi řekne?

 

Nejdříve se karty zamíchají, poté se všechny rozloží na plochu. Tazatel položí svou otázku a vybere si několik karet, záleží na způsobu věštby, ale většinou se tahá šest a deset karet. Bojíš se, že se dozvíš svou smrt? Tak na to rovnou zapomeň. Faktem totiž je, že tarotové karty neobsahují žádnou špatnou kartu a tudíž se nic zlého nemůžeš dozvědět. Co se z nich dozvíš, je to, jak máš v dané situaci reagovat, co tomu předcházelo a jak postupovat. Nakonec se také dozvíš, co se stane, když takto budeš pokračovat. Bohužel se v žádném tarotu nedozvíš čas, je proto lepší se ptát třeba na blízkou budoucnost.

 

 

Co potřebuji znát, než začnu tarot sama vykládat?

 

Za prvé musíš umět symboliku všech karet, bez toho se opravdu neobejdeš. Nauč se co která karta znamená, ale samotná symbolika karet ti nestačí. Musíš nimi totiž odpovědět na různé otázky, a proto se každá karta mění podle otázky. Dalším krokem je spojování karet do příběhu. Když si třeba vytáhnete dvě karty, musíte jejich význam spojit do jednoho, a podle toho vymyslet příběh. Funguje to tak, že jedna karta vytváří malý příběh a víc karet vytváří velký příběh.

 

 

Zkus si vyložit tarot sama na devět karet

 

Jedná se o základní výklad, který není vůbec těžký. Nejdříve si vymysli otázku, zamíchej všech dvacet jedna karet a rozlož je. Vyber si devět karet, které rozložíš do tří řad po třech. Měla bys vědět, jak se teď tyto karty počítají. Karta číslo jedna je spodní levá, číslo dvě je spodní pravá. Spodní uprostřed vyznačuje trojku. Prostřední levá je čtyřka, pravá pětka a karta úplně uprostřed je šestka. Horní levá ukazuje sedmičku, pravá osmičku a prostřední devítku. Pro začátek si to namaluj na papír, aby ti to nedělalo potíže. Ještě než karty rozložíš, si vyber pravou nebo levou stranu a podle toho se budou měnit otázky.

 

Z leva znamená, že karta číslo jedna se ptá na otázku tebe vůči partnerovi v minulosti, dvojka na partnera vůči tobě v minulosti, trojka je to co vás dřív spojovalo, čtyřka znázorňuje tebe vůči partnerovi v současnosti, pětka jeho vůči tobě a šestka co vás teď spojuje. Od sedmičky je to potom stejné pořadí, jen budoucnost. Pravá strana je stejná, jen se mění pořadí otázek podle vás dvou. Pro příklad je jednička znamená postoj tvého partnera vůči tobě v minulosti, dvojka postoj tebe k partnerovi v minulosti a trojka zůstává stejná. V této situaci je partner znázorněn podle toho na co se ptáte. Ve skutečnosti jí muže být přítel, kamarádka, učitel, šéf a další osoby.
 21 hlasů
Vaše hodnocení