Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přijít o své blízké nechce asi nikdo z nás, a už vůbec ne ve velmi mladém věku. Naše čtenářka Katka ztratila dva členy rodiny – a to během jediného roku.

VAŠE PŘÍBĚHY: Dvě úmrtí v rodině během jediného roku

aktualizováno 26.08.2011, 09:15 | 26.08.2011, 09:03 | Krásná.cz / čtenářka

Přijít o své blízké nechce asi nikdo z nás, a už vůbec ne ve velmi mladém věku. Naše čtenářka Katka ztratila dva členy rodiny – a to během jediného roku.

Můj příběh začíná v roce 2009. Můj děda byl tehdy už hodně dlouho nemocný a byl v nemocnici. Pořád jsem ho chtěla navštívit, ale byl v oddělení, kam mohli jenom dospělí. Chodili za ním naši a moje babička - jeho manželka, veškeré zprávy jsem tedy měla jen od nich, a samozřejmě tak uhlazeně zaobalené. Bylo na nich ale vidět, že s dědou je to vážné.

 

Když jsem si na jeho nemoc vzpomněla, myslela jsem jenom na to nejhorší. Myslela jsem si, že se krátí jeho čas, ale doufala jsem, že se uzdraví a ještě toho spoustu prožijeme. A jednou ráno nás skutečně zavolala babička, celá ubrečená, a řekla, že děda umřel. Byla jsem z toho v šoku. Schovala jsem se pod deku a jen se mi zpomalil dech, ale tlukot srdce se hodně zrychlil. Moc ten pocit popsat nedokážu. Až po nějaké chvíli jsem začala brečet.

 

Když bylo krátce po dědově smrti, děcka ze školy plánovala jít stesku odvahy na hřbitov. Řekla jsem, že já do toho nejdu, ne kvůli strachu, ale najednou mi to nepřišlo vůbec zábavné, díky zkušenosti s dědovou smrtí jsem se na to dívala jinak než oni. Jeden kluk ale řekl, ať se nebojím, že mě kdyžtak děda ze hřbitova zachrání - a začal se hrozně smát. Ale já se nesmála. Bylo mi do breku. Nechápala jsem, jak to mohl říct, když věděl, jak jsem se cítila, když děda umřel. Šla jsem domů a po cestě brečela a vzpomínala na dědu.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

 Chvíli po tom se mi zdál sen. Byl tak reálný a tak krásný. Zdálo se mi, že jsem šla na dvůr a tam viděla svého pejska, který už byl také bohužel mrtvý. Pořád kolem mě poskakoval a byli jsme oba radostí bez sebe. Byla jsem tak šťastná, že se to nedalo popsat. Najednou z rohu vyšel můj děda. S udivením jsem šla za ním a skočila mu do náruče. Mluvili jsme spolu, vlastně už ani nevím o čem, ale to vlastně není důležité, jde o to, že jsem ho znovu viděla. Naposledy mě objal a řekl mi sbohem, až po tom jsem se probudila. Já do teď věřím, že za mnou přišel do snu, aby se se mnou naposled rozloučil.

 

Neuběhl ani rok a zdravotní problémy začaly i u mého druhého dědy, který bydlel v Brně. Byl nemocný už docela dlouho, pořád měl něco s krví, ale stejně se choval, jako by byl úplně v pořádku, abychom si nemuseli dělat starosti.

 

Pamatuju si, že nás vždycky učil slušnému vychování a vždycky, když jsme přijeli, tak říkal, jaká se ze mě za tu dobu zase stala kočka. Taky si pamatuji, jak za námi vždycky přišel s boxerkami, dal nám je a řekl, ať mu boxujeme do břicha, že ho to nebolí. Vážně jsem ho měla ráda.

 

Když to s ním začalo být vážné, byla u něj moje teta i se sestřenicí. Jedno odpoledne se chtěli jít projít, ale děda řekl, že nakonec nepůjde, že si zdřímne, tak šli bez něho. Když byli na cestě zpátky, tak babička dědovi volala, ale on jí to nezvedal. Říkala si, že asi tvrdě spí, ale nevím, jestli v to spíš jen nedoufala. Když přišli zpátky a otevřeli dveře, viděli dědu pořád ležet na pohovce, kam si šel zdřímnout. Ale nadobro zdřímnout.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Přežila jsem svou smrt!
VAŠE PŘÍBĚHY: Kluka mi přebrala vlastní máma!
VAŠE PŘÍBĚHY: Zneužíval mě vlastní děda

 

Všichni začali brečet a byli v šoku. Ještě štěstí, že tam byla teta a sestřenice, protože babička říkala, že se chce zabít, že bez dědy nechce zůstat žít, a kdyby tam s ní teta nezůstala, asi by to udělala.

 

Když se tohle všechno dělo, my samozřejmě o ničem nevěděli. Dokonce jsme v ten moment byli na pouti a bavili se. Pak to ale teta zavolala mamce a ta jen brečela a ani to nedokázala vyslovit nahlas. Ale mě to napadlo. Zeptala jsem se, jestli děda umřel, a ona jen přikývla. Řekla mi, že jede do Brna se naposled s dědou rozloučit a ukonejšit babičku.

 

Vrátila se pozdě večer i s mou sestřenicí, teta tam zůstala a dělala babičce oporu, aby to zvládla. Sestřenice u nás proto musela spát. Vždycky jsem měla radost, když jsme mohly takhle nocovat spolu, ale tentokrát to bylo jiné, hrozně smutné.

 

Každý to jednou zažije, ale moc vám přeji, aby to bylo co nejpozději. Já se svými dědečky prožila spoustu hezkých chvil, ale samozřejmě bych byla ráda, kdyby mě viděli vyrůstat a i později v dospělosti. Proto si važte toho, pokud ještě máte všechny obě babičky a oba dědečky a nezapomínejte jim ukazovat, jak je máte rádi.

 

Anketa
Zažila jsi už smrt někoho z rodiny?
 

 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

HUNGER GAMES – Aréna smrti: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?


HUNGER GAMES – Vražedná pomsta: Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?


HUNGER GAMES – Síla vzdoru: Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta


A. Dumas – Hrabě Monte Christo: Strhující příběh pomsty Edmonda Dantese od jeho útěku z vězení v hrozivé pevnosti na ostrově If až po dokonalý, rafinovaný plán, jak po mnoha letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest. Edice světových klasiků. Převyprávěná a zkrácená verze. Dobrodružství jako v originále. Ušetřete čas!

 

Zpěvník – P.Hapka + M.Horáček: Zpěvník největších hitů Michala Horáčka a Petra Hapky, ve kterém najdete písničky Levandulová, Dívám se dívám, V penziónu Svět, Štěstí je krásná věc, S cizí ženou v cizím pokoji aj., vychází z jejich dlouholeté spolupráce a je určen všem, kteří mají jejich písničky rádi.

 2 hlasů
Vaše hodnocení