Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Některé holčičí kamarádění je jako na houpačce. Chvilku jste nejlepší kamarádky, chvilku jedna druhou pomlouváte a přejete si navzájem to nejhorší. Se svou „nejlepší“ kamarádkou si užila i čtenářka Gabrielle.

VAŠE PŘÍBĚHY: Kamarádka mi psala výhružné dopisy

aktualizováno 11.07.2011, 09:50 | 08.07.2011, 00:04 | Krásná.cz / čtenářka

Některé holčičí kamarádění je jako na houpačce. Chvilku jste nejlepší kamarádky, chvilku jedna druhou pomlouváte a přejete si navzájem to nejhorší. Se svou „nejlepší“ kamarádkou si užila i čtenářka Gabrielle.

Moje nejlepší kamarádka se jmenovala Laura. Je to taková pohodářka, stejně jako já. Má ráda vše, co já, jsme skoro úplně stejné, někdy nám to doslova až lezlo na nervy. ;-) Samozřejmě to nebylo jen růžové. Kouřila, a to mi dost vadilo. Taky mě moc nerespektovala, zato já jsem se jí snažila vyhovět za každou cenu. Moc jsme se ale nehádaly, normálně jsme si to vyříkaly a vysvětlily.

 

Byla můj poklad. Chodily jsme spolu do kina, nakupovat, stanovat, jezdily jsme na tábory, chodily do knihovny, přespávaly u sebe, vyzkoušely si čtyřkolky... Ovšem taky to nebyl žádnej andílek. Ráda riskovala a experimentovala, což nebylo nic pro mě. Všechno dělala hned na poprvé. Taky se jí to mnohokrát vymstilo. Zažily jsme spolu mnoho krásných chvilek, srandy atd. Nebylo nic, o čem bych jí neřekla. Kdykoliv jsem se jí mohla se vším svěřit. Říkala jsem si s ní úplně vše. Problém byl ten, že ona mi nikdy nic neřekla.

 

V té době jsem si naivněi myslela, že se mě zastává a brání mě - jako každá správná a nefalšovaná kamarádka. Ukázalo se, že byla jednou ze školních, nafoukaných včelích královen, co ti dělají ze života peklo. A já byla její obětí.


V jednom obchodě se mi líbil náramek. Byla to sice bižuterie, ale mě to za to stálo. Když se prodavačka nedívala, vzala jsem ho a strčila do kapsy. Bohužel mě moje nej kamarádka viděla. Poprosila jsem ji, aby to nikomu neříkala. Přísahala mi. Měla jsme z té krádeže strašně špatné svědomí, ale říkala jsem si, že to bude v pohodě.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Ale druhý den jsem otevřela skříňku a tam ležel dopis. Tak jsem ho otevřela a přečetla jsem si ho. Bylo tam napsané: „Vím, co jsi udělala!“ Docela jsem se vylekala a okamžitě jsem to řekla Lauře. Ta se tvářila, že se nic neděje a řekla, ať to nechám být. Ok, nechala jsem to plavat. Další den nic. Ale den na to, už jsem zase měla vzkaz: „Něco zkus a udělám ti ze života peklo.“ Tento jsem moc nepochopila. Nevěděla jsem, proč bych měla něco kecnout. Myslela jsem si, že si ze mě dělá někdo srandu.


To už mě ale nenechávalo klidnou. A chodily další a další. Málem jsem se objednala ke psychiatrovi. Jednoho dne byl s tímhle psycho-šílenstvím jako z filmu konec. Šla jsem do toho obchodu zpět. Přiznala se, omluvila se a náramek vrátila. Naštěstí se to nerozneslo. Spadl mi kámen ze srdce. Šla jsem se tím hned „pochlubit“ Lauře.

 

Její máma mě pustila dovnitř, že holky jsou v pokoji. Jaké holky? Šla jsem tichým krokem, že ji překvapím. Slyšela jsem z jejího pokoje nějaké hlasy. Došla jsem tam a seděly tam ty pipiny ze školy. Docela mi to vyrazilo dech. Od kdy se s nimi Laura kamarádí? Z přemýšlení mě ale vytrhla obraz, který se mi otevřel před očima. Na stolku ležely papírky, lístečky a na jednom z nich stálo: „Za to budeš pykat!“ Hned jsem poznala to písmo.


Nevěřila jsem vlastním očím. „Jo tak je to, ty mrcho,“ řekla jsem nahlas. Sáhla jsem Lauře na rameno. Ta se prudce otočila a viděla, že mám slzy v očích. Absolutně jsem to nechápala. Proč já? Už jsem se neudržela a měla sto chutí se na ni vrhnout. Některé vzkazy mě dokázaly opravdu hodně vyděsit. Pěkně jsem jí z plic řekla, jaké to je, když toto někdo někomu udělá, a že pro její informaci - už jsem to vrátila. Ta jen nevěřícně zírala. Začala se mi omlouvat, ale já byla na odchodu.

 

Laura šla za mnou a opakovala, že ty výhružné vzkazy měly být fór. Samozřejmě to vše říkala úplně zbytečně, protože bylo jasné, že to nebyl vtip - a navíc jsem jí v té chvíli nevěřila ani ň. Otočila jsem se, do očí jí řekla lhářko a vlepila jí facku. Přesně to si zasloužila. Nikdy bych nevěřila, že uhodím svou kamarádku. Natož nejlepší.

 

Proč mi to provedla? Udělala to proto, že to po ní chtěly ty ostatní pipiny ze školy, prý jestli chce být s nimi, bude muset udělat tohle. Větší volovina je napadnout nemohla. Po celé škole se rozneslo, co mi prováděla. Už s ní nikdo nemluví. Začali se jí vyhýbat skoro všichni a i s učiteli začala mít kvůli svému chování potíže. Nakonec přestoupila na jinou školu. Od té doby jsem jí neviděla. A ani po tom netoužím. Už si zkrátka nemáme co říct. Zrada od nejlepší kamarádky bolí. A to hodně.

 

Anketa
Zažijete někdy s tvou nelepší kamarádkou krizi přátelství?
 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Krásní mrtví – Jonas: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

 

Hunger Games – Síla vzdoru: Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo povstání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta.

 

Eragon: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

 

Angličtina – věty a fráze pro každou situaci: Chcete si jen zopakovat běžné anglické fráze? Nebo chcete svou angličtinu při konverzaci trochu "okořenit"? Připomeňte si základní anglické fráze a naučte se i další ustálená spojení, která dodají Vaší angličtině ten správný říz.

 

Šeky pro Tvé kámošky – sliby, které se plní: Šeková knížka plná šeků pro správné holky. Kdykoli budeš chtít svou nejlepší kámošku opravdu potěšit, vyplníš šek a zavážeš se tak k některé ze společných aktivit nebo jí splníš její tajné přání.

 

Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011: Literární soutěž Hledá se autor bestselleru, určená dosud nepublikovaným autorům, zaznamenala nebývalý ohlas. Do prvního ročníku přišlo přes čtyři sta povídek, na jejichž hodnocení se podílela odborná porota i široká veřejnost, a výsledek - sborník pěti vítězných povídek - nyní držíte v ruce. "Poslední cesta" Jiřího Drašara vás přesvědčí, že láska kvete na každém místě a v každém věku. V humoristické povídce "Den, kdy se Vidímová svlékla" se s Lucií Verrall vrátíte do školních škamen. "Kód" Antonína Mazáče vám ukáže, že i lupiči musejí cestou za objektem svého zájmu překonat nečekané nástrahy. V "Prokletí" Petra Doležala zakusíte utrpení člověka pronásledovaného totalitním režimem. A konečně "Návrat" Terezy Prasličkové vám přiblíží nesnáze, s nimiž se musí vypořádat propuštěná trestankyně.

 

Anglicko-český a česko-anglický slovník: Moderní kapesní slovník. Obsahuje více než 12 000 hesel a 35 000 výkladů, obsáhlou gramatiku, fráze, geografické názvy a symboly.
 4 hlasů
Vaše hodnocení