Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Barča si až donedávna myslela, že je jedináček. Jenže pak potkala dívku, která jí byla až neuvěřitelně podobná...

VAŠE PŘÍBĚHY: Máma mi zatajila, že mám dvojče!

aktualizováno 07.10.2011, 10:25 | 07.10.2011, 10:12 | Krásná.cz / čtenářka

Barča si až donedávna myslela, že je jedináček. Jenže pak potkala dívku, která jí byla až neuvěřitelně podobná...

Odmalička jsem vyrůstala jen s mamkou, protože taťka umřel při havárii, než jsem se narodila. Takže jsem bohužel jedináček. A tak, když mi občas bylo smutno po nějakém sourozenci, musela jsem si to vynahradit u své nejlepší kámošky. Celou dobu, co se s kámoškou známe, jsme jako ségry, spolu nakupujeme, balíme kluky, vyrážíme za zábavou i se trápíme. Loňské prázdniny nebyly jiné, jen nám k zábavě přibyla brigáda. Celé léto jsme vždy dopoledne pracovaly v občerstvení na bazéně, kde jsme byly ve svém živlu. Kluci, léto, zmrzlina a opálené tělo, to byla naše jediná starost před odchodem do školy.

 

Po prázdninách jsme se jako jedny z mála z naší třídy na základce dostaly na jazykové gymnázium. První den a první dojem je vždy nejdůležitější, a tak jsme týden dopředu vyrazily na nákupy. Oblečení, šminky, kabelky a ani parfémy nechyběly na plánku utrácení peněz z letní brigády, a protože nikdo nesměl mít v nové třídě stejné oblečení jako my, vyrazily jsme na nákupy do Prahy.

 

V Praze je blaze. Rozvoz byl zajištěný babičkou mé kamarádky, a tak jsme postupně vymetly všechna nákupní centra. Když už jsme byly fyzicky úplně unakupované, babičce docházel benzín a kámoška si zkoušela v kabince poslední tričko, jako památku z prázdnin, zažila jsem já tu svou "památku" - a nejen z prázdnin, ale z celého života. Vedle z kabinky vylezla slečna a jako by z oka mi vypadla! Bylo to jako bych se koukala do zrcadla.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Celé v šoku jsme si na sebe s Gabčou vyměnily telefonní čísla. Když jsem přijela večer domů, už jsem měla vzkaz na facebooku. Byly jsme si tak podobné, byly jsme narozené ve stejný den, ve stejném městě, jen já jsem vyrůstala s mamkou v Olomouci a Gabča se svou babičkou v Praze. Další den jsem to nevydržela a řekla jsem o tom všem mamce, ta mě ale rychle odbyla s tím, že se mám jít chystat do školy, když už jsem se tam tak těšila. Bylo to divné.


Celou dobu ve škole a celý den jsem myslela jen na Gabču, jestli může být někdo někomu jen tak sám od sebe tak šíleně podobný. Stejný obličej, stejná postava, stejné vlasy i hlas mi nedovolily usnout.

 

Večer, když už jsem ležela zachumlaná v peřinách s hlavou v oblacích, zazvonil zvonek. Když jsem slyšela mamky rozhovor s nějakou po hlase neznámou paní, šla jsem se podívat do obýváku, kdo nás přišel tak pozdě navštívit. V tu chvíli by se ve mě ani krve nedořezaly. Seděla tam Gabča se svou babičkou.

 

Ani Gabče naše podobnost nedala a svými dotazy donutila svou babičku k přiznání pravdy a k naší návštěvě. V dlouhém povídání a vysvětlování celých uběhlých šestnácti let jsme se dozvěděly, že jsme jednovaječná dvojčata, která byla rozdělena z důvodu nedostatku financí a také té hnusné havárie, díky které jsme přišly o tátu, a díky které nás mamka obě nezvládla vychovávat. Po porodu jsem se já s mamkou odstěhovala do Olomouce a Gabča s babičkou - tátovo maminkou, zůstala v Praze. Babička s mamkou byly neustále v kontaktu, psaly si dopisy a později si psaly i posílaly fotky přes emaily.


Babička dokonce od mamky věděla, že jsem měla v plánu jet do Prahy na nákupy, ale buď si myslela, že se nemůžeme v tak velkém městě nikdy potkat, nebo to prostě plánovala, protože věděla, že tu pro ségru nebude věčně. Díky ní teď můžeme být s Gabčou spolu, protože nebýt našeho setkání v Praze, Gabča by nejspíš brzy skončila v dětském domově. Asi měsíc po našem seznámení totiž babičku postihla mrtvička a babička začínala od znova.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanovali mě a učitelka mi nepomohla!
VAŠE PŘÍBĚHY: Táta má milenku a já to vím!
VAŠE PŘÍBĚHY: Zachránila mi život, a málem o něj sama přišla

 

Dneska už je to rok a pár dnů, co víme, že jsme ségry dvojčata. Gabča chodí se mnou na gympl, našly jsme v sobě sestry a super kamarádky. Za ten rok jsme se dokázaly hodně poznat, ve spoustě věcí jsme stejné, a ve spoustě věcí rozdílné, spojuje nás ale i to, že musíme dohnat všechen ten čas, co jsme byly od sebe.

 

S Gabčou jsem získala vlastně i druhou babičku, tak jak pomohla ona nám, tak teď pomáháme my jí. Myslím si, že asi žádná babička není tak pyšná na svoje vnoučata - dvojčata.

 

A pak je tu mamka, tu zase získala Gabča. Ze začátku to bylo těžké, umíte si představit, že se vás máma musela vzdát? Nebo že jste máma a musíte se vzdát jednoho z dětí? Asi nejtěžší bylo překonat, že najednou máme mámu, sebe, babičku a že nikdo nemohl nijak ovlivnit ty roky, co jsme spolu nebyly. Pořád je tu něco nového, něco, co nás zaskočí, ale jsme opravu šťastné za to, co se nám stalo, protože na světě je tak málo lidí co si navzájem váží svého sourozence nebo svých rodičů, že to až bolí. Za nic na světě bych ji nevyměnila a ona mě snad taky ne. :)

 

Jóóóóó a tak, jak jsme s kámoškou chtěly být v prváku originální, letos do druháku jsme i s Gabčou nastoupily v úplně stejném oblečení, stejně navoněné, stejně učesané a všechno. Nás tři totiž nikdo nerozdělí!:)

Anketa
Máš dobrý vztah se svým sourozencem/sourozenci?
 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Upíří deníky – Zajetí: Stefan byl zajat a uvězněn démonickými duchy, kteří ve Fell's Church rozpoutali pravé peklo. Elena se vydává do Temné dimenze na pouť plnou nebezpečí, aby ho zachránila. Doprovází ji Stefanův bratr Damon, který touží po Eleně celým tělem i duší. Jediný Damon totiž zná cestu do místa, kde je Stefan držen v zajetí. Elena se nezastaví před žádnou překážkou, aby Stefana osvobodila. Ovšem s každým dalším dnem na nebezpečné cestě roste napětí utajované touhy mezi Elenou a Damonem...

Křišťály moci – Věž zkázy: Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá? Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt? Třetí díl navazuje na předchozí Křišťály moci - Hněv pána ohně a Křištály moci - Zrada temného elfa.

Nejznámější filmová místa – křížem krážem po Česku: Vydejte se po stopách českého filmu! Zajímá vás, kde se natáčely nejznámější české filmy a pohádky? Tipy na výlety vás zavedou na místa, kde se točily pohádky Popelka nebo Pyšná princezna. Dovedou vás tam, kde se kochal doktor ve filmu Vesničko má středisková, nebo se můžete vykoupat v rybníce pod skalou jako malý Vašek z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Navštivte místa, které znáte z televizní obrazovky a staňte se pro jednou filmovou hvězdou!


České památky UNESCO: Poznejte krásy kulturního dědictví České republiky! Fotografická publikace vás provede po památkách zapsaných do seznamu UNESCO. Navštivte zajímavá místa, jako jsou vila Tugendhat v Brně, historické jádro Českého Krumlova, Lednicko-valtický areál zámeckých zahrad, zámek v Kroměříži a další unikátní architektonické památky.


Němčina – 5 minut denně: Procvičujte si němčinu 5 minut denně. Každý den vytrhněte jeden list a ve volné chvíli vyluštěte křížovku, vyplňte cvičení nebo si přečtěte vtip či příběh. Poté list otočte a zkontrolujte si své odpovědi nebo si ověřte, zda jste správně porozuměli. Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka. Vaše němčina se bude den po dni zlepšovat.

Anglicko-český a česko-anglický slovník: Moderní kapesní slovník. Obsahuje více než 12 000 hesel a 35 000 výkladů, obsáhlou gramatiku, fráze, geografické názvy a symboly.

Šeky pro Tvé kámošky – Sliby, které se plní!: Šeková knížka plná šeků pro správné holky. Kdykoli budeš chtít svou nejlepší kámošku opravdu potěšit, vyplníš šek a zavážeš se tak k některé ze společných aktivit nebo jí splníš její tajné přání.

 5 hlasů
Vaše hodnocení