Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Karolína si prošla obdobím, kdy netoužila po ničem jiném, než po smrti. Myslela si, že jen tak bude správně emo...

VAŠE PŘÍBĚHY: Pokusila jsem se o sebevraždu. Několikrát!

aktualizováno 01.04.2011, 11:34 | 01.04.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Karolína si prošla obdobím, kdy netoužila po ničem jiném, než po smrti. Myslela si, že jen tak bude správně emo...

Svou EMO éru už mám dávno za sebou. Samozřejmě, některé z neklamných znaků toho stylu, ofinou počínaje a jizvami konče, mi zůstaly dodnes. I přesto, že nechápu, proč má být znakem EMO zrovna řezání.

 

Moje pokusy o sebevraždu začaly někdy na začátku loňského školního roku. Pořád jsem měla takový dojem, že mě nikdo nemá rád, že na mně nikomu nezáleží, že jsem na světě sama a nikomu nebudu chybět a tak dál. Tehdy jsem se "jen" řezala.

 

Po několika týdnech na to přišli naši, když jsem neopatrně vyhodila do koše hadřík s otiskem zakrvácené čepele mého kapesního nožíku. Objednali mě k několika "cvokařům" - ach to jejich zklamání, když mi ani jeden z nich nepomohl! Každopádně z mého pokoje byly odstraněny veškeré ostré předměty, včetně nůžek nebo drátů (třeba drátěných náramků) a z koupelny žiletky.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Marná snaha

 

Někdy tou dobou jsme si o výtvarce měli obkreslovat ruce a různě je dozdobovat a tak dál. Dohnala jsem na WC půl třídy, když jsem ukazovala svůj obrázek na kousíčky rozřezané ruky. Tou dobou se ty moje pokusy o sebevraždu proflákly po celé škole, nejspíš díky mé "nejlepší kámošce", která prostě neuměla držet pusu a vykládala to na potkání. Někdo dokonce můj "tragický" příběh poslal do školního časopisu.


Všichni mě šikanovali. Bez rozdílu věku nebo pohlaví. Včetně mých takzvaných "kámošek". Když jsem se o tom všem dozvěděla, vrátila jsem se k úvahám a snaze o svou vlastní smrt. Chtěla jsem skákat pod auto, autobus, když jsme byli na dovolené v Itálii, chtěla jsem skočit z útesu. Několikrát jsem se dokonce pokusila předávkovat, jenže doma jsme tou dobou neměli nic nebezpečnějšího, než Ibalgin, ale i tak mi museli vypumpovat žaludek.

 

Zase jsem musela chodit k psychologovi. Zase bez výsledku. Rodiče už nevěděli, co se mnou dál, schovávali už přede mnou skoro všechno - ostré předměty, léky, chemikálie, dokonce i cestovní katalogy. Ale já jsem stále chtěla umřít a snažila jsem se co nejblíže k smrti dostat veškerými prostředky, které jsem měla k dispozici.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:


VAŠE PŘÍBĚHY: Přepadl mě úchyl

VAŠE PŘÍBĚHY: Dokážu zvítězit nad bulimií?

VAŠE PŘÍBĚHY: Přežila jsem svou smrt!

VAŠE PŘÍBĚHY: Táhl to na dvě strany

 

Smrt jako řešení?

 

Jako by snad smrt něco vyřešila. Párkrát mě tyto pochyby napadly, ale ty temnější myšlenky tuto rádoby "světlou" rychle zaplašily. Odhodlala jsem se k nejdrastičtějšímu způsobu, minimálně pro mě, a přestala jsem jíst. Jedla jsem jen jedno menší jídlo denně, pomalu jsem ztrácela i chuť k jídlu. Za dva měsíce jsem zhubla o deset kilo, ale to nestačilo. Nakonec jsem se zruinovala tak, že mi bez sebemenších důvodů krvácely dásně. Nosila jsem tlusté oblečení, někdy i několik vrstev, aby ostatní nic nepoznali. A oni to tak baštili, že jsem měla chuť se jim svými krvácejícími ústy smát.

 

Ale tou dobou ve mně něco zacvaklo na "správné místo". Najednou mi došlo, jaké jsem dělala hlouposti a velkou rychlostí jsem zase nabrala svých deset kilo zpátky. Bohužel jsou věci, které už nevrátím.

 

Například to, že si o mně teď stále všichni myslí, že jsem EMO. Že se mi díky tomuhle sebevražednému šílení i po roce a půl nesrovnal menstruační cyklus a skoro každý den zvracím. Nebo to, že mám žaludeční vředy a 90% předpoklady k cukrovce z toho přežírání, který jsem si dopřávala, když jsem se snažila zase nabrat. To, že mám na rukách hluboké jizvy a pochroumanou levou nohu, vzpomínku na jeden můj nevydařený skok ze skály.

 

To, jak vypadám, jak se cítím, i že mi nedůvěřuje ani vlastní rodina. To, že díky mým ustavičným pokusům o sebevraždu mě málem vykopli ze školy. Že po prášcích na zvýšení imunity, které do mě doktoři začali hustit, když jsem si zlomila nohu a dvakrát se předávkovala, jsem přibrala dalších patnáct kilo. Klidně by se za důsledek dalo považovat i to, že se se mnou ve škole nikdo nebaví, i když už jsem "v pohodě". Že mi nadávají do masochistky. A to je všechno jen MOJE blbost. JÁ jsem chtěla umřít a JÁ tudíž ponesu následky.

 

Anketa
Jaký máš názor na EMO?
 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Krásní mrtví: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?


Křišťály moci – Zrada temného elfa: Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?
 

Křišťály moci – Hněv Pána ohně: Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí. Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů. Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji ale nakonec čeká, bude šokující. Druhý díl navazuje na předchozí titul Křišťály moci - Zrada temného elfa.


Nejkrásnější filmová místa křížem krážem po Čechách: Vydejte se po stopách českého filmu! Pokračování úspěšných tipů na výlety vás zavede na místa, kde se točily filmy Noc na Karlštejně, Pelíšky, Jáchyme, hoď ho do stroje a spousta dalších. Navštivte místa, které znáte z televizní obrazovky a staňte se pro jednou filmovou hvězdou!


Anglicky bez učebnice – 4CD s MP3:
Chcete si v cizí zemi půjčit třeba auto tak snadno jako doma? Chcete si na dovolené zjednodušit návštěvu u kadeřníka? Chcete si rozšířit slovní zásobu? Neučte se doma za stolem! Řešením je Angličtina na CD - CD s MP3 tematická slovní zásoba. - 15 témat z oblasti Cestování a služby - 300 nejpoužívanějších slovíček - 4 hodiny kvalitní angličtiny bez učebnice Učte se s MP3 snadněji, než kdykoliv dřív.
 

Zdeněk Svěrák – Povídky: Jemný a inteligentní humor Zdeňka Svěráka je ideálním společníkem pro váš volný čas! Soubor povídek českého velikána na nejrůznější téma s jeho typickou hravostí a humorem. V povídkách se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů. Dlouho očekávaná sbírka Svěrákových povídek bude skvostem ve vaší knihovně, ke kterému se budete rádi vracet.
 

Šeky pro Tvé kámošky: Šeková knížka plná šeků pro správné holky. Kdykoli budeš chtít svou nejlepší kámošku opravdu potěšit, vyplníš šek a zavážeš se tak k některé ze společných aktivit nebo jí splníš její tajné přání.
 

 11 hlasů
Vaše hodnocení