Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máme pro tebe nový seriál: VAŠE PŘÍBĚHY. Jako první se ti se svou dramatickou story představí čtenářka Klára J. Brzy se můžeš těšit na další.

VAŠE PŘÍBĚHY: Přežila jsem svou smrt!

Dívka s koněm
zdroj: Thinkstockphotos Dívka s koněm
aktualizováno 10.12.2012, 13:44 | 04.03.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka /

Máme pro tebe nový seriál: VAŠE PŘÍBĚHY. Jako první se ti se svou dramatickou story představí čtenářka Klára J. Brzy se můžeš těšit na další.

Píše se březen roku 2009. Jarní vánek rozevlál moje vlasy a já se vydala konečně na své nejoblíbenější místo, kterým byly stáje a věčná volnost. Jako obvykle jsem šla za svojí láskou, kterou byla 9tiletá kobylka Kohima, ale přezdívalo se jí Ája. Podotýkám, že ona byla a vždycky bude mojí hvězdou na temném nebi.

 

Podala jsem jí na přivítanou kostku cukru a pomalu jsem ji očistila, a nachystala na projížďku, na kterou jsem se těšila celý školní týden. Nasedla jsem a ucítila ten blažený pocit štěstí, ale současně i špatný dojem z dosednutí do sedla. Ája byla z počátku velice nervózní, jelikož s námi jeli ještě další koně, a ona se mezi nimi cítila nesvá. Rozptylovalo ji hlavně hříbě, které mezi námi běhalo na volno. Chodilo s námi často, ale zrovna dnes bylo hodně rozpustilé.

 

Jeli jsme naší polní cestou, kde jsme to moc dobře znali. Najednou kolem proběhlo poplašené hříbě, které vystrašilo mého koně. Ája s sebou nejdřív jen cukala a házela hlavou, pak začala vyhazovat zadní nohy a nakonec se na ně začala stavět. Já se po několika prudkých pohybech neudržela a spadla jsem na zem. Všichni ke mně hned běželi, báli se, co se mi stalo.

 

Já si ale hrála na hrdinku a i přes ošklivý pád jsem se hned zvedla a paličatě se znovu vyhoupla do sedla. Chtěla jsem Áje ukázat, že tohle si dovolovat nesmí. Ostatní mi říkali, ať jsem opatrná, abych si neublížila, ale já jsem byla moc tvrdohlavá.


Po několika ujetých metrech už jsem ale měla i já pocit, že nedělám správně. Byla to bolestivá a nekonečná cesta, ale ještě u stájí jsem sama sesedla, odmítla nabízenou pomoc a odcházela ke stájím. Tělem mi projížděla bolest a před očima se mi začala dělat bílá mlha...

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.


Uběhlo několik týdnů. Celou tu dobu byste mě mohli spatřit na lékařském lůžku s kanylou zapíchnutou v ruce. V bílém oblečení jsem vypadala jako bílá paní. Nebylo to tak lehké, jak jsem si myslela. Moje návštěva v nemocnici zpočátku vypadala na jeden až dva týdny. Ale nakonec se to protáhlo na nekonečných pět týdnů.


Nemluvě o nudných dnech strávených na nemocničním lůžku, nespočtu vyšetření, injekcí léků, ale i trápení, slz, smutku a stesku. Moji rodinu zasáhl nepříjemný verdikt doktorů: "Vaše dcera má frakturu. bederního obratle!" Můj život se obrátil vzhůru nohama. Snila jsem o kariéře závodního jezdce nebo instruktorky ježdění na koních, ale teď jsem si podle lékařů nesměla na koně už nikdy sednout. Život se mi v ten moment totálně zhroutil.


Před odchodem z nemocnice jsem si "vysloužila" korzet, plastový krunýř, ve kterém jsem měla trávit následující měsíce. Koně jsem mohla pozorovat maximálně tak na obrázcích, nebo ze sedadla autobusu, kterým jsem projížděla po cestě ke známým.


Pilně jsem ale rehabilitovala a věřila, že se to všechno zahojí a já zas budu jako dřív. Další ranou byla poslední kontrola, při které mi bylo řečeno, že pokud bych si chtěla ještě někdy sednout na koně, nesmím za žádnou cenu padat. Protože pokud bych spadla na svou oslabenou páteř, byla vysoká pravděpodobnost, že bych skončila na invalidním vozíku.

 

Pro mě jako pro mladou žokejku tím skončila moje sportovní kariéra. Se stájemi a koníky jsem se ale rozloučit nedokázala. Stala jsem se jen loutkou, bloudící po stájích, kde jsem si občas z nostalgie sedla na koně v bezpečnosti boxu.


I když mi to hodně změnilo život, dnes už z toho nejsem smutná, nebo spíš se snažím nebýt. Život je takový, jaký je. Řídím se heslem, které radím i tobě: Užívej si každý den tak, jako by byl tvůj poslední".

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

 

 

Odměna Fragment
(Foto: Krasna.cz/trm)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Upíří deníky – Probuzení: Napínavý díl z populární knižní série o bratrech Damonovi a Stefanovi, kteří jsou oba zamilovaní do stejné dívky, krásné a chlapci obletované studentky Elen. Ta se zamiluje do Stefana a brzy začne odhalovat jeho děsivé tajemství...
 

Hunger Games – Aréna smrti: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V zemi Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem se poslušnost udržuje kláním Hunger games - zvrácenou reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Dokáže přežít?
 

Kočičí holka: Tajuplný a napínavý příběh patnáctileté Katie o tom, že být jiný a zvláštní někdy stojí za to! Katie vede poklidný život, až do chvíle, kdy zjistí, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Kdykoli se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a dokonce vidí ve tmě. Celý život se jí najednou převrátí naruby!
 

Angličtina – věty a fráze pro každou situaci: Chcete si jen zopakovat běžné anglické fráze? Nebo chcete svou angličtinu při konverzaci trochu "okořenit"? Připomeňte si základní anglické fráze a naučte se i další ustálená spojení, která dodají Vaší angličtině ten správný říz.
 

Na in-linech křížem krážem po Česku: Projeďte ČR křížem krážem na in-linech! Nechte se inspirovat naším průvodcem a zároveň i užitečnou příručkou pro jízdu na in - line bruslích! Najdete zde nejen tipy na vhodné trasy po celém Česku, ale i informace o bruslích, nutném vybavení a způsobu jízdy. Svou oblíbenou trasu si najdou začátečníci i pokročilí.
 

Alexandre Dumas – Tři mušketýři: „Jeden za všechny – a všichni za jednoho!“ Kdo by neznal tři mušketýry, kteří byli vlastně čtyři? Dobrodružný příběh plný dvorských intrik, milostných zápletek a přátelství na život a na smrt.

 

 18 hlasů
Vaše hodnocení