Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nena svým vytříbeným vkusem zaujme každého.

Rozhovor plný módy a stylu s českou blogerkou Nenou

Blogerka Nena - 2
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Blogerka Nena - 2
aktualizováno 16.10.2012, 15:47 | 16.10.2012, 15:43 | Annette Krubner/Krasna.cz

Nena svým vytříbeným vkusem zaujme každého.

Mladá česká blogerka byla prvně objevená na festivale v Karlových Varech a hned si získala obdivovatele díky svému vytříbenému vkusu, osobnosti i vztahu k módě. Pokud Nenu neznáš, určitě si rozhovor přečti.

Čím si myslíš, že jsi své čtenáře zaujala?
Na to by lépe odpověděli čtenáři. Doufám, že jsem je oslovila svým stylem nebo módním nadšením. Když mi někdo napíše, že na mém blogu nachází inspiraci, moc mě to potěší, tak třeba právě proto. Zaujmout se dá jak pozitivně, tak i negativně, což ale, myslím si, k blogovaní patří.

Jakou rubriku na svém blogu máš nejraději a proč?
Blog na rubriky příliš nerozděluji, přijde mi, že není nutné vše kategorizovat. Je to takový mix všeho, co mě v módním světě zrovna oslovilo. Nejčastěji přidávám příspěvky o outfitech, které také na ostatních blozích sama nejraději sleduji.

Co tě vedlo k založení blogu?
Vášeň k módě a možnost neomezeného sdílení inspirace mezi lidmi s podobnými zájmy. Již dlouho jsem sledovala dost zahraničních blogů a založit si vlastní mi přišlo jako skvělý nápad.

 

Blogerka Nena - 3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Moc se mi líbí tvůj smysl pro módu. Kde nacházíš inspiraci?
Všude kolem sebe, nejenom na blozích a v módních magazínech, inspirace na mě dýchá z architektury, umění, lidí, emocí i snů. Velice ráda sleduji street style módu v průběhu všech fashion weeků, to je pro oko opravdovou lahůdkou. Pozadu nezůstávají ani filmy, především ty krátké od Karla Lagerfelda. Nelíbí se každému, ale je to přesně můj styl, promenáda extravagantněji elegantní módy interpretovaná charizmatickými osobnostmi. Mohla bych se dívat stále dokola.

Snažíš se i sama navrhovat?
Občas mě chytne múza a musím se jit vyřádit na papír. V hlavě se mi neustále hemží mnoho nápadů, doufám, že časem se toho povede více zrealizovat a vznikne pár dalších modelů by Nena. Když nemůžu najít kousek, který jsem si vysnila, jednoduše si ho navrhnu a s mojí šikovnou babičkou se snažíme přiblížit mé vizi. Moc mě také inspirují rodiče, kteří mě vždy s láskou ve všem podpoří.

Máš nějakou konkrétní osobu, která je tvou módní ikonou?

Zbožňuji Annu Dello Russo a Daphne Guinness. Obě to jsou úžasné ženy s obdivuhodným smyslem pro módu. Jejich nadšení pro oblékání a odvaha naplno vyjádřit sebe samu prostřednictvím šatů a doplňků je mi velice blízká. Líbí se mi, když se lidé dovedou obléknout velmi odvážně a září z nich, že se tak cítí dobře. Menší módní rozruch není nikdy na škodu. Ze známějších blogerek obdivuji styl Denny z Chicmuse, dokáže být nebezpečně chic za jakýchkoliv okolností. Rebelsky neotřelá je třeba Vintage Virgin. Díky blogu člověk objeví neuvěřitelné množství pozoruhodných lidí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Rozhovor s blogerkou Maytedoll z USA, kterou zná i Kim Kardashian!
REPORTÁŽ: Máme za sebou módní září

Jaký máš názor na konkurenci? Ignoruješ ji nebo jsi "soutěživá"?

Blogování nevnímám jako soutěž, naopak ostatní blogy mohou být bohatým zdrojem inspirace. Někdy si při jejich prohlížení připadám jako v cukrárně, lákavé kombinace ve mně dokážou vyvolat skutečné emoce, ráda to prožívám. :-)

Je nějaká věc, kterou by sis chtěla do budoucna pořídit? Nebo po které toužíš?
Nevedu si žádné konkrétní wishlisty, ale samozřejmě neustále po něčem toužím a vyhlížím nové kousky, nebo o nich sním. Momentálně mě velice zaujaly kočičí sluneční brýle vykládané křišťály ze zimní kolekce DSQUARED2, které na sobě předvedla jedna z mých nejoblíbenějších modelek Daphne Groeneveld. Doufám, že je brzy někde uvidím. Podle mě je hlavně důležité mít dobrý základ v šatníku, který se dá nevšedně oživovat výraznějšími doplňky.

Jsi posedlá módou?
Rozhodně ano :-) Ale jako módní oběť si nepřipadám, vybírám si jen trendy, které mě opravdu baví, a různě je mixuji s klasickými a staršími věcmi. Vždy se při výběru oblečení řídím více podle nálady než příležitosti.

Kdyby sis mohla ohledně stylu a tvé osobnosti vybrat jednu
metropoli, která by to byla?

Nemohu vybrat pouze jednu destinaci. Jako správného milovníka módy mě fascinují klasická fashion města jako Paříž, Miláno, Londýn, NYC, ale skvělou atmosférou oplývají třeba také menší městečka jižní Francie nebo severní Itálie.

 

Blogerka Nena - 1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Kde nejraději nakupuješ?
V zahraničí a na internetu. V Česku moc nenakupuji, protože výběr není příliš velký nebo si ikonický kousek aktuální kolekce koupí mnoho lidí. Ale nikdy nevynechám Zaru, a co se týče stylu, je mému srdci nejbližší SIMPLE Conceptstore. Opravdu nejraději mám nakupování na internetu, co může být pohodlnější než si vybírat oblečení zachumlaná v posteli se spoustou dobrého jídla, haha. Mezi mé oblíbené stránky patří Luisa Via Roma, NET-A-PORTER nebo Asos a Topshop. Také miluji objevování méně okoukaných značek v zahraničí a vintage obchody s opravdovými poklady. To moje srdce vždy zaplesá.

Bez kterého kosmetického produktu nedáš ránu?
Nikdy se neobejdu bez parfému, jsem jimi doslova posedlá. Miluji vůně a ráda si s nimi hraji, parfém je moje poznávací znamení. Je skvělé, že ta správná vůně dokáže skvěle vystihnout vaši osobnost a být vždy tou perfektní tečkou na závěr. Momentálně je mojí největší favoritkou Daphne od Comme des Garçons.

Věnuješ se i jiným koníčkům, když vynecháme blog?
Zajímám se o spoustu věcí dohromady, o různorodou krásu rozmanitě se projevující v kultuře, zvycích a jazycích, cestovaní, navrhovaní oblečení a šperků. Mám ráda společenské aktivity, ale i příjemnou relaxaci a chvilku jen pro sebe.

A poslední otázka - vyjmenuj pět věcí, které tě naplňují.
Rodina, láska, móda, smích, úspěch. Umím si vychutnat každý okamžik a žít pro danou chvíli. Na závěr bych ti chtěla poděkovat za zajímavý rozhovor a popřát mnoho úspěchů s magazínem.

Blogerku Nenu najdeš na www.nenathearistocrat.com.
 4 hlasů
Vaše hodnocení