Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Skutečně obdivuji lidi, kteří každý den brzy ráno vstanou a jdou si ještě před prací nebo školou zaběhat do parku.

7 důvodů, proč neběhám, ale ty bys měla!

Běh
zdroj: oficiální zdroj Běh
aktualizováno 05.08.2016, 00:00 | 05.08.2016, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Skutečně obdivuji lidi, kteří každý den brzy ráno vstanou a jdou si ještě před prací nebo školou zaběhat do parku.

Tito lidé se nenechají ovlivnit výmluvami, proč to nejde. Prostě chtějí a jdou.


A proč já neběhám?


V zimě je venku zima.
Na podzim je stále zima. Navíc uklouznutí na listí není nic příjemného.
Na jaře vše kvete a já trpím na alergie.
V létě bývá příliš vedro.
Počasí je často nevyzpytatelné. Jednou prší, jednou fouká, jednou je tornádo a jednou je povodeň.
Bydlím ve středu města a musela bych projít přes trilion lidí jen v běhacím neslušivém oblečení, abych se dostala do poklidné běhací zóny.
K běhání potřebuji mobil, sluchátka, pití, něco na zub, mikinu, kdyby se ochladilo… kam to všechno mám dát sakra?!


Dobře, určitě jsem nyní shrnula výmluvy spousty lidí napříč celým světem. JENŽE já jsem tu dnes, abych tě motivovala a naopak ti řekla, proč je super běhat a proč by ses měla přestat vymlouvat!


Běhání se řadí mezi aerobní sporty. Pokud chceš zhubnout nějaké to kilo, běh je pro tebe ideální způsob. Při běhu 30 minut spálíš až 400 kcal a tvůj zadek bude vypadat skvěle!


Běhat může každý (protože to taky každý umí, že jo)!

 

Nepotřebuješ k tomu raketu, míč ani síť či branku. Nepotřebuješ k tomu být kulturista. Ať už je tvá váha, věk a finanční možnosti jakékoliv, jdi do toho!

 

Noční běh
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

JAK TO VIDÍ KLUCI: Sex na jednu noc
24 šílených vět, které zničí první rande!


Počasí není zas takový problém. Stačí se správně obléci. Zainvestuj do kvalitního sportovního oblečení a běhej i při zimě a větru.


Kam s potřebnými věcmi? Existují taštičky na věci při běhání a speciální pouzdro, které si připneš na ruku, dáš do něj mobil a posloucháš hudbu. A kam s lahví vody? Použij jej jako zátěž při běhání. Ideální budou 2 lahve, ať jsi vyvážená.


Budeš na čerstvém vzduchu. V dnešní době, kdy všichni sedí u počítače, je pobyt venku vzácnost. Poznáš nová místa, nové lidi a pobydeš si na slunečním světle. Že se v tvém okolí nikde nedá běhat? Blbost! Vždycky je kde!


Běh je zdravý – zlepšuješ si s ním svoji fyzickou a psychickou kondici. Stačí 30 minut denně a hned se budeš cítit lépe. Běhání posiluje imunitní systém, tvé klouby ti také poděkují, večer se ti bude snáze usínat,…


Už jsem tu nakousla psychiku. Pokud ti něco přímo šrotuje v hlavě, jsi nervózní, něco důležitého se v tvém životě událo… běhání ti pročistí hlavu. Zpotíš se, vyplaví se ti endorfiny, budeš přemýšlet pouze nad svým tělem a všechen vztek půjde z tebe ven.


Ve dvou se to lépe táhne! Běhat můžeš s kamarádkou a hned to bude zábavnější.


Je to sport, u kterého uvidíš pokrok. Budeš se neustále posouvat dále. Nejprve bude zadýchaná po pár metrech, postupně zvládneš 10km a ani se nezapotíš. Někteří z nás musí vidět progres k tomu, aby je daný sport bavil. A pokud míříš dál a dále, existují různé soutěže, kterých se můžeš zúčastnit a vyhrávat!


A v neposlední řadě: Běhání si (možná) zamiluješ a stane se z něj tvůj koníček a každodenní dávka radosti. A najít něco, co je pro naše tělo prospěšné a my si při tom užijeme – to je dar!
Tak zvedni svůj línej zadek a vyraz do víru běžců!

 



9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •