Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Buď toho součástí. Podporuj muziku! - tak se jmenuje nový hudební projekt spuštěný pod záštitou Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) ve spolupráci s Ochranným svazem autorským (OSA).

Buď toho součástí. Podporuj muziku!

Tiskovka Podporuj muziku - 2
zdroj: Archiv autorky Tiskovka Podporuj muziku - 2
aktualizováno 06.03.2014, 09:45 | 05.03.2014, 19:49 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

"Buď toho součástí. Podporuj muziku!" - tak se jmenuje nový hudební projekt spuštěný pod záštitou Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) ve spolupráci s Ochranným svazem autorským (OSA).

Tento projekt je určen především pro žáky druhého stupně základních škol a je zaměřen na vzdělávání v oblasti autorských práv na internetu. Cílem je rozšířit obecné povědomí o autorských právech a upozornit, že hudba má také svoji hodnotu, přestože není hmotná a je snadno dostupná na internetu.

 

 

Tvůrci projektu připomínají možnosti poslechu hudby na legálních digitálních hudebních službách jako je www.deezer.com, play.google.com nebo www.spotify.com. Já sama jsem byla překvapená výhodami těchto služeb. Je fakt, že chtěji symbolický poplatek - většinou je to kolem 150 Kč na měsíc, ale následně máš přístup ke všem skladbám.

 

 

Tiskovka Podporuj muziku - 1
(Foto: Archiv autorky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

La Loca - hudba, design a ekologie
FANYNKY NA ZHROUCENÍ: Justin Bieber končí s hudbou!
CO FRČÍ VE SVĚTĚ: K-Popové hudební skupiny

 

Tak je to alespoň na deezeru. Určitě si to prostuduj, myslím, že to stojí za to. Tobě to ušetří čas, který věnuješ stahování hudby, navíc budeš mít k dispozici tisíce skladeb, nejen své oblíbené, takže můžeš stále objevovat, a to i offline. A podpoříš tím svého interpreta a jeho tvorbu.

 

 

Součástí projektu je dokumentární film, jehož režii měl na starost Lipo (ano, oblíbený český rapper), a ve kterém účinkovali osobnosti našeho hudebního showbusinessu Paulie Garand, Ewa Farna a Ben Cristovao.

 

Už brzy se můžeš těšit na malý rozhovor s Benem Cristovaem, kterého jsem pro tebe v rámci tiskové konference vyzpovídala. Co na tento pro jekt říkáš ty? Líbí se ti jeho myšlenka stejně jako mně?5 hlasů
Vaše hodnocení