Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsou to asi dva měsíce, co se mi do rukou dostala kamerka Canon Legria Mini a já jsem ji pro tebe pořádně prověřila.

Chceš začít natáčet videa na YouTube? Mám pro tebe tip na super kamerku!

Kamerka Canon legria mini
zdroj: Wendy vill Felton Kamerka Canon legria mini
aktualizováno 23.06.2015, 00:00 | 23.06.2015, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Jsou to asi dva měsíce, co se mi do rukou dostala kamerka Canon Legria Mini a já jsem ji pro tebe pořádně prověřila.

Je to ideální doplněk každého youtubera. Canon Legria Mini je perfektní pro natáčení vlogů, je přizpůsobená pohodlnému natáčení v terénu. Dá se pohodlně držet v ruce, protože kamerka není vůbec těžká a v případě potřeby ji můžeš umístit i na selfie tyčku. Displej je otočný a při natáčení vlogů si ho na sebe prostě pohodlně otočíš. A pokud chceš natáčet třeba kamarády nebo prostředí kolem, tak si displej zase natočíš na druhou stranu. Je to jednoduché.

 

kamerka Canon legria mini
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Jinak má kamerka funkci rybího oka, což je super, pokud chceš, aby se ti toho do záběru co nejvíce vešlo. Ale dávej si pozor, aby jsi rybí oko nevyužívala příliš často, protože se rychle okouká. Já nerada vloguju na rybí oko, protože si s tímto efektem připadám hrozně znetvořená, ale dát pár záběrů do videa není vůbec špatný nápad a video to hezky oživý. Navíc kamerka má i funkci, že můžeš rybí oko využívat i na focení, což je top pro skupinové fotky.

 

Kamerka Canon Legria Mini
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Bohužel pokud přepneš kamerku na normální natáčení, tak záběr není příliš širokoúhlý a třeba v mém případě, jak mám ještě krátkou ruku, tak se mi do záběru nevleze ani celá hlava, což není moc lichotivé, takže doporučuju při vlogování využívat selfie tyčku, abys ses do záběru vešla celá.

 

 

Kamerka Canon legria mini
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Kamerka natáčí samozřejmě videa ve full HD a bonusové body má i za funkci wi-fi. Nebudu tu vypisovat žádné technické parametry, ty si můžeš vyhledat na internetu. Co bych kamerce vytkla je výdrž baterie, pokud chceš vlogovat intenzivně, tak nepočítej s tím, že ti baterie vydrží na celý den. Proto bych doporučila koupit si náhradní baterku a nosit ji v takovém případě s sebou. Například já když jsem byla v Liberci, tak mě kamerka vydržela jen na 2 hodinky dopoledna a potom už jsem musela používat mobil.

  

Kamerka Canon Legria Mini
(Foto: Wendy vill Felton)


V balení jsem měla i mini stativek a paměťovou kartu, na kterou se vejde cca 40 minutový záznam, což mi přijde v pohodě. Jak na natáčení vlogů, tak na natáčení videí doma na stativu. No a pokud by ti to náhodou nestačilo, tak si můžeš samozřejmě přikoupit další paměťovou kartu, ale to si myslím hrozí jen v případě vlogování, protože na klasické videa je to času úplně akorát. Pak mě ještě mrzelo, když jsem u kamerky nenašla stabilizátor pohybu. Videa jsou při chůzi mírně rozklepaná. Není to nic tragického, ale zrovna u této kamerky, která je pro natáčení vlogů vytvořená, bych to brala jako samozřejmost, proto mě ani nenapadlo zjišťovat si před pořízením, jestli ho má nebo ne. Každopádně doporučuji koupit si novější verzi, Canon Legria Mini x, která už stabilizátor pohybu má.

 

Kamerka Canon Legria Mini
(Foto: Wendy vill Felton)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

RECENZE: Být sama sebou
Co si myslíme, že se klukům líbí, ale opak je pravdou?!

 

A to je ode mě asi všechno. Celkový dojem je pozitivní a pokud chceš natáčet na YouTube, ale nemáš peníze na žádné dražší vybavení, tohle je ta správná volba. Cenově se kamera pohybuje kolem 6.000, což mi přijde super cena. A použití je teda jak na natáčení vlogů, tak na natáčení klasických videí na stativu. No a pokud už máš s čím natáčet videa na stativu a přemýšlíš jen o nějaké té kamerce na vlogování, tak bych ti ji stoprocentně doporučila a myslím si, že to je dobrá volba. Ovšem pokud se ti nechce utrácet do dražšího foťáku/kamerky na vlogování.

 

Zde se můžeš podívat na vlog, který jsem natočila s kamarádkou Kájou v Liberci právě Canonem Legria Mini a posuď sama, jak kamerka natáčí.

 

 

Oslovila jsem také moje oblíbené blogerky - holky z www.acupofstyle.com, konkrétně Lucku, která má zkušenost jak s první verzí kamerky Canon Legria Mini, tak s její novější verzí Canon Legria Mini x, aby mi napsala, jak byla s kamerkou spokojená. Tímto Luci moc děkuju a ty si můžeš přečíst, co o kamerce Lucka napsala.

 

Kamerku Canon Legria mini x jsem vyzkoušela loni v létě při mém cestování po USA a byla mi tím nejlepším společníkem. Její velkou výhodou je, že je malá, lehká a natáčí velmi kvalitní videa. Má výklopný displej, což je ideální na natáčení vlogů, na které jsem ji primárně využívala. Natáčela jsem své dny a často do kamery mluvila, takže bylo fajn, že jsem se v displeji viděla. Verze mini x má navíc velkou výhodu v tom, že má v přední části zabudovaný mikrofon, audio je tedy mnohem lepší, než z druhé verze kamerky. Pro mě na cestování byla naprosto ideální a velkým plusem bylo, že se s ní dá i fotit. Natáčí širokoúhle a fotky i video jsou proto trochu jiné, než z normálního foťáku či kamery.

 

Na videa Lucky z Work&Travel 2014, které natáčela na tuto kamerku, se můžeš podívat tady.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •