Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdo mě sleduje delší dobu, tak určitě ví, že jsem na Erasmu v Anglii (teda momentálně jsem na vánočních prázdninách doma, ale brzy se vracím zpátky do UK).

ERASMUS | Odpovědi na základní otázky

Anglie škola
zdroj: Wendy vill Felton Anglie škola
aktualizováno 27.12.2015, 00:00 | 27.12.2015, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Kdo mě sleduje delší dobu, tak určitě ví, že jsem na Erasmu v Anglii (teda momentálně jsem na vánočních prázdninách doma, ale brzy se vracím zpátky do UK).

Tohle téma zajímá hodně z vás, tak jsem se rozhodla, že vám o mém Erasmu povím víc.

 

Jak jsem se na Erasmus dostala?
Na Erasmus jsem se přihlásila ve škole, prošla jsem výběrovým řízením a vyšlo to! Celkem jsem měla na seznamu tři země: Na prvním místě Spojené království, na druhém Irsko a na třetím Holandsko.

 

Anglie škola
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Kde v Anglii konkrétně jsem?
V Nottinghamu na Nottingham Trent University.

 

Na jak dlouho tady jsem?
Jsem tady na zimní semestr. Do Prahy se vracím na začátku února.

 

Anglie škola
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Je škola těžká? Kolik předmětů studuju a co zkoušky?
Jak se to vezme. Škola jako taková zatím těžká není, ale víc budu moc říct až po zkouškách. Studuju celkem tři předměty - British cinema, The City and Popular Culture a Client Led Media Practise. Z prvních dvou předmětů mám zkoušku formou eseje na 2000 slov a z Client Led Medií děláme video ve skupině 5 lidí, esej na 1500 slov a mini esej cca na 200 slov. V UK je běžné, že klasické písemné/ústní zkoušky jsou většinou až na konci letního semestru.

 

Kolikrát týdně chodím do školy?
Školu mám třikrát týdně. V pondělí od 14:00 do 17:00, v úterý od 11:00 do 14:00 a ve čtvrtek od 9:00 do 12:00. Vyšlo mi to tak, že mám každý den jeden předmět, což je super. Začínáme vždy dvouhodinovou přednáškou a pak navazuje hodinový seminář.

 

Anglie škola
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Kde v Anglii bydlím?
Vzhledem k tomu, že jsem tady jen na zimní semestr, tak jsem neměla možnost bydlet na koleji. Tam berou jen studenty na celý akademický rok. Případně Erasmus studenty, kteří jedou studovat až na letní semestr a na kolejích mají nějaká místa volná. Měla jsem tedy dvě možnosti - buď bydlet ve sdíleném domě s jinými studenty nebo v rodině. Já jsem zvolila druhou variantu a neměnila bych. Na share house bydlí většinou mezinárodní studenti a já jsem chtěla poznat tu pravou britskou kulturu. Což se mi díky mé britské rodině povedlo.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VLOG: Nakupování, kafíčkování a vánoční trhy
Toulky Londýnem s Wendy

 

Jak to vychází finančně?
Jako Erasmus student dostávám měsíční příspěvek 500€, bydlení mě stojí £85 týdně a měsíčně platím £42.20 za public transport. Jídlo vychází týdně zhruba na £25.

 

Kdyby vás zajímalo ještě něco, tak se určitě zeptejte. Mohla bych natočit i video, kdybyste chtěli. Budu se těšit na vaše komentáře <3 Pusu! 0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •