Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě jsi už zaslechla něco o Kate Middleton a Dukanově dietě, díky které zhubla o dvě velikosti během několika posledních měsíců. Jestli ne a zajímá tě to, čti dál :-)

Jak hubne princezna Kate Middleton?

aktualizováno 06.09.2011, 16:45 | 06.09.2011, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Určitě jsi už zaslechla něco o Kate Middleton a Dukanově dietě, díky které zhubla o dvě velikosti během několika posledních měsíců. Jestli ne a zajímá tě to, čti dál :-)

Vše začalo snahou zhubnout pouhých pár kilogramů kvůli svatebním šatům. Svatba už je ale dávno za námi a Kate, zdá se, stále neutla svůj hubnoucí kolotoč. Už i královská rodina si dělá starosti, její maminky Carol jakbysmet. Zastánkyně diet a pro-ana blogů ji naopak uctívají a dávají si ji za vzor. O jakou dietu se to vlastně jedná? Trochu jsem pátrala na internetu, abych ti sdělila něco víc.Dukanova dieta je založena pouze na bílkovinné stravě s úplným vyřazením sacharidů, alespoň v té první fázi, která se drží něco kolem dvou až deseti dnů (pokaždé uvádějí jiný údaj) podle toho, kolik chceš shodit. Není tedy ničím, co by se dalo držet dlouhodobě bez poškození zdraví. V dalších dvou fázích se pak postupně přidává i ovoce a zelenina.

 

Pro dospívající dívku proto není příliš vhodná, protože tvé tělo se vyvíjí a potřebuje pravidelný přísun všech živin a takováto jednostranná dieta ti může zásadně narušit metabolismus.

Pro představu uvedu povolené potraviny v první fázi: nízkotučné jogurty (max. dva denně), bílé jogurty, nízkotučný sýr, odtučněné mléko, nízkotučný tvaroh (můžeš si ho ochutit skořicí a umělým sladidlem), vejce, ryby, kuřecí maso, krůtí maso, atd…

PŘEČTI SI TAKÉ:
Čokoláda při dietě? ANO!
Zhubni se sladkou letní dietou

Podstatné je, že tato dieta není založena na hladovění. Můžeš toho tedy sníst, co ti tělo dovolí. Pozor ale na to, že příprava jídel na jakémkoli oleji či másle je zakázána. Suroviny si proto připravuj jedině na vodě anebo na sucho/gril.

V prvních dnech diety se cítíš vyčerpaně, za což může nedostatek sacharidů. Obzvlášť vyčerpaný pak musí být ten, kdo byl denně zvyklý na nějakou tu čokoládku ;-)

Takže sport se v diskuzích těch, co tuto dietu drží a mají s ní zkušenosti, uvádí jako zpočátku zanedbatelný. Ale pozor! Mluvím tu o první fázi zvykání. Poté se naopak nabádá pohybovat se. I kdyby ze začátku jen krátkou dvacetiminutovou procházkou.

Místo cukru je doporučeno sladit umělým sladidlem, což není zrovna doporučováno odborníky na výživu. Naopak dieta slibuje úbytek na váze již v první fázi, a to až o 4 kila, což je celkem velká motivace k tomu, pokračovat dál a nevzdat se po prvním týdnu.

Nezbytné jsou také doplňky stravy jako vitamín C, které tělo v průběhu diety úplně postrádá, multivitamínové tablety a konzumace ovesných otrub. Já bych spíš doporučila vlákninu v tabletách - psyllium.

Pokud by vás zajímalo více informací. Stačí vygooglovat Dukanova dieta, nebo se mrknout přímo na jejich webové stránky www.dukanova-dieta.cz.

 

Máš zkušenosti s touto dietou? Poděl se v komentářích.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •