Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Není to tak dlouho, co byl halloweenský víkend, kdy jsme ve větších městech potkávali na ulicích, v tramvajích i v metru lidi v různých maskách.

Jak slavíme Halloween u nás v Česku? A slavíme ho vůbec?

Halloween
zdroj: Thinkstockphotos Halloween
aktualizováno 10.11.2014, 17:31 | 10.11.2014, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Není to tak dlouho, co byl halloweenský víkend, kdy jsme ve větších městech potkávali na ulicích, v tramvajích i v metru lidi v různých maskách.

Jinak se samozřejmě Halloween slaví v Praze a jinak na vesnici, není možné to srovnávat. Řekla bych, že na vesnici se Halloween spíš neslaví, je to pro nás pitomý americký svátek, který jsme my češi zatím ještě příliš nevzali na milost. Proto jsem se zeptala dvou kamarádek, jak Halloween oslavily ony. Jedna pochází z vesnice a druhá žije v Praze.

 

Katka, Petrov: On byl Halloween? Byly jsme si s kámoškama sednout na skleničku vína, ale Halloween jsme neslavily. U nás na vesnici žádné halloweenské party nebývají.

 

Kristýna, Praha: Jasně, že jo! Byly jsme s kámoškama v SaSazu. Byl to skvělý večer, jen ta fronta u vchodu byla šílená. Ale stálo to za to. Miluju, když se s kámoškami nalíčíme a vyrazíme pařit.

 

Já sama tento americký svátek obvykle taky neřeším, ale letos jsem se jen tak ze srandy rozhodla jít na tu největší halloweenskou party v Praze, a to do SaSazu na Bloody Sexy Halloweekend. Je přece sranda namalovat si na obličej nějakou masku a vyrazit do víru velkoměsta, obzvlášť mezi další masky, no ne?

 

halloween
(Foto: Wendy vill Felton)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Užij si Halloween po česku
Upeč si na Halloween pravý americký dýňový koláč

 

Bloody Sexy Halloweekend je vlastně dvoudenní halloweenská párty. Lístky si můžeš koupit buď na oba dva večery, tzn. na pátek i sobotu nebo jen na jeden z nich. Já jsem měla lístek na páteční zahajovací večer. 

 

Moje pocity ohledně akce jsou dost smíšené. První, co každého normálního člověka odradí, je obrovská fronta u vchodu, ale když už máš koupené lístky za 300, tak si ji prostě odstojíš, že? Je prostě potřeba počítat s tím, že budeš tak hodinu čekat, než se dostaneš dovnitř. To já si radši na halloween zajdu do nějakého jiného klubu, kde se také pobavím a nebudu muset trávit svůj drahý čas v zimě hodinu čekáním před klubem a ještě za 300. Ale rozumím, že to někomu může stát za to.

 

Musím však vyzdvihnout tu atmosféru v klubu. Měli to tam moc krásně načančané. Na víc fotek z akce se můžeš podívat tady.

 

Fotogalerie

1 / 17 Otevřít fotogalerii

 

A co ty? Slavila jsi Halloween?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •