Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedávno mamka přinesla domů novinku – šampon bez silikonů. Něco málo jsem o silikonech věděla, ale na žádný odborný výklad by to nestačilo. Proto jsem trochu zapátrala na internetu a pro stejné neználky jako já jsem napsala tento článek :-)

Mám používat šampony se silikony? Ano, ale...

Wendy
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Wendy
aktualizováno 17.12.2012, 03:08 | 17.12.2012, 02:44 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Nedávno mamka přinesla domů novinku – šampon bez silikonů. Něco málo jsem o silikonech věděla, ale na žádný odborný výklad by to nestačilo. Proto jsem trochu zapátrala na internetu a pro stejné neználky jako já jsem napsala tento článek :-)

Silikony tvoří základní složku většiny šamponů a stylingových přípravků. Vlas obalují, uzavírají a tím ho chrání proti třepení, horku, UV záření a mechanickému poškození. Takhle to zní velmi slibně a lákavě... Jenomže i zde existuje jedno ALE, vlastně několik ale.

Toto totiž platí jen při krátkodobém nebo občasném používání. Pokud přípravky se silikony používáš dlouhodobě, mohl by nastat problém.

Vlas může ztratit svoji přirozenou ohebnost a tím pádem se zvyšuje pravděpodobnost jeho lámavosti, silikony také mohou poškozovat vlasové šupinky. Mimo jiné se nedoporučuje vlasy opečovávané silikony vystavovat vysokým teplotám, takže by ses měla vyhnout používání fénů, žehliček a kulem.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Silikony jsou všude, dokonce i ve vlasové kosmetice
Nejčastější problémy s vlasy: Máme řešení!

A přiznejme se bez mučení, kdo si v dnešní době minimálně aspoň nefouká vlasy? Dobře, možná dvě holky z deseti.

Škodlivý vliv mají silikony také na pokožku hlavy. Ucpávají póry, tlačí na vlasy u kořínků a časem mohou vytvořit těžko prodyšný film. Co se pak týče jeho intenzity, záleží samozřejmě na koncentraci silikonů v přípravku.

Abych to shrnula... Doporučuje se střídání přípravků s a bez silikonů. Třeba když pojedeš k moři, bylo by dobré vzít s sebou šampon se silikony, protože ty chrání vlasy před UV zářením. V zimním období ale nepotřebuješ vlasy zbytečně zatěžovat chemickými látkami.

Co se týče kondicionérů a masek, tak u těch je používání přípravků se silikony volnější, protože se nemusí dostat do přímého kontaktu s pokožkou.

Přesto bych to však uzavřela větou… Nic se nemá přehánět, ale na občasném používání silikonových přípravků - jestli šamponů nebo masek, nevidím nic špatného :-)4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •