Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když jsem se dozvěděla, že můžu podstoupit keratinovou kúru, poskočilo mi radostí srdce. Mé vlasy jsou totiž z neustálého odbarvování dost zničené.

Máš zničené vlasy z neustálého barvení? Zkus brazilský keratin

Keratinová kúra - Wendy - 1
zdroj: Martin Chamer Keratinová kúra - Wendy - 1
aktualizováno 19.02.2013, 00:00 | 19.02.2013, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Když jsem se dozvěděla, že můžu podstoupit keratinovou kúru, poskočilo mi radostí srdce. Mé vlasy jsou totiž z neustálého odbarvování dost zničené.

Asi si umíš představit, jak moje vlasy vypadaly po několika letech odbarvování a barvení vlasů na bílo - byly krepaté, neustále se lámaly, což znamenalo, že mi za celé tři roky nevyrostly ani o kousek a místo toho se spíš vesele krátily. Do toho jsem je ze začátku ještě každý den žehlila... Myslím, že není třeba víc to rozebírat. Prostě nejvíc zničené vlasy, kadeřnice vždycky jenom spráskly ruce, když to viděly.

 

Keratinová kúra - Wendy - 2
Moje vlasy byly opravdu zničené z neustálého odbarvování. (Foto: Martin Chamer)

 

Pro mě jako někoho, kdo vždy toužil po dlouhých vlasech, to všechno bylo jako noční můra. Zároveň jsem se ale nedokázala rozloučit se svou platinovou barvou, protože jsem ji zbožňovala. Avšak až do doby, kdy jsem měla odletět na čtyřměsíční stáž do Řecka, kde bych si vlasy těžko sama barvila na můj oblíbený odstín. Znamenalo to udělat zlomový krok. Tedy začít vlasy ztmavovat a dostat je do takového stavu, abych pak v srpnu neměla půlku vlasů bílých a půlku hnědých odrostů.

 

Keratinová kúra - Wendy - 5
Přišel čas je nechat alespoň částečně zacelit. (Foto: Martin Chamer)

 

I přes to že jsem vlasy už tímto zlým způsobem víc neničila, není možné očekávat, že budou po půl roce jako nové. Nebudou a tečka, nepomůže ani tisíc masek nebo kondicionérů. Zničený vlas je prostě třeba nechat odrůst. V dnešní době ale existují různé kůry, které vlas na nějakou dobu aspoň zacelí a vyživí ho. Jako třeba právě brazilský keratin.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Tvým zničeným vlasům pomůže botox
TESTUJEME: Dostaň vlasy znovu do formy

Jak probíhá taková keratinová kůra? Nebudu tě nudit žádným dlouhatánským slohem, jen se pokusím stručně popsat celý proces.

Nejdříve ti kadeřnice umyje vlasy speciálním šamponem, na to ti je trochu vysuší a do vlasů ti začne nanášet keratin, který pak nechá zhruba půl hodiny působit. Potom následuje důkladné zafoukávání keratinu do vlasů a zažehlování.

 

Keratinová kúra - Wendy - 11
Aplikace keratinu trošku připomíná nanášení výživných masek. Keratin se však musí do vlasů zažehlit. (Foto: Martin Chamer)

 

Keratin se z vlasů nevymývá, dokonce se musí nechat další dva dny působit a až poté si můžeš umýt vlasy. Je však dobré ho nechat ve vlasech klidně i tři dny. Pak si ale neplánuj, že si vyrazíš do společnosti, jelikož tvé vlasy budou po druhém dnu vypadat dost nevábně. Představ si napramínkované, hodně mastné vlasy.

 

Keratinová kúra - Wendy - 14
Keratin se po důkladném nanesení musí do vlasů zažehlit. (Foto: Martin Chamer)

 

V průběhu těchto dnů bys taky vlasy neměla dávat za ucho ani do gumičky a při jakémkoliv zvlhnutí je lepší je znovu vyžehlit, aby zůstaly rovné. Keratin totiž rád přizpůsobuje svůj tvar.

Více informací o brazilském keratinu, který jsem absolvovala u kadeřnice Terezy v salonu Dolce Diva, se dozvíš v reportáži:

 

 

Keratin by měl ve vlasech vydržet tři měsíce. Záleží to však na tom, jak moc zničené (porézní) vlasy máš. Já můžu říct, že po třech týdnech pořád cítím nějakou změnu, konečky mám viditělně lepší, ale už to není jako první týden. Není se čemu divit, moje vlasy byly děsné.

 

Fotogalerie

1 / 17 Otevřít fotogalerii

 

Kadeřnice mi doporučila, že je dobré ke kúře pořídit i speciální šampon a balzám, aby keratin ve vlasech vydržel déle. Koupila jsem oboje za 400 korun. Bohužel nemůžu říct, jestli to pomáhá, nebo ne, protože jsem touto procedurou neprošla, aniž bych šampon a balzám nepoužívala. Jinak jsem s kúrou velice spokojená a určitě si ji v následujícím půl roce zase zopakuji.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •