Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V Česku máme skoro (ne-li) stejná vedra jako v Řecku a dalších přímořských státech. Dnes jsem si proto zavzpomínala na minulé léto na Rhodosu a udělala si letos svoji první ledovou kávu.

Osvěž se ledovou kávou

Ledová káva - 4
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Ledová káva - 4
aktualizováno 31.07.2013, 00:00 | 31.07.2013, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

V Česku máme skoro (ne-li) stejná vedra jako v Řecku a dalších přímořských státech. Dnes jsem si proto zavzpomínala na minulé léto na Rhodosu a udělala si letos svoji první ledovou kávu.

A protože tu už dlouho nebyl článek na tento způsob, rozhodla jsem se zveřejnit recept, jak si můžeš takovou ledovou kávu vlastně udělat. I když na tom teda není vůbec nic těžkého.

 

Ledová káva - 1
Ledová káva se zmrzlinou se dělá v Řecku. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Ingredience:
- 1 porce kávy (pokud nemáš speciální rozpustnou kávu ke studené úpravě, rozpusť ji v trošce horké vody a dolej studenou vodou... Množství je na tobě. K přípravě ledové kávy se u nás doporučuje Jacobs Velvet.)
- 50 ml smetany
- 200 ml mléka
- vanilková zmrzlina (já jsem použila Carte D'Or)
- kostky ledu nebo tříšť
- kakao, popřípadě šlehačku nebo nějaký toping na ozdobu
- brčka

PŘEČTI SI TAKÉ:
Příprav si dva osvěžující letní drinky
Pozor na figuru: Zmrzlina může být návyková!

Příprava:
Kávu rozpustíš ve vodě, já jsem použila zhruba 100 ml, naliješ ji do shakeru nebo do nádoby vhodné k mixování. Přiliješ smetanu, mléko a přidáš zmrzlinu dle tvé chuti. Já si vždy část zmrzliny rozmixuju a pak si dám ještě kopeček na hotovou kávu. Všechny ingredience poté umixuješ nebo umícháš v shakeru.

 

Ledová káva - 2
Do kávy si přidej ještě kopeček zmrzliny, tu bude lahoda. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Do připravené sklenice si nasypeš aspoň 5 kostek ledu a naliješ do ní ledovou kávu. Nahoru si, jak už jsem říkala, můžeš dát ještě kopeček zmrzliny nebo třeba použij šlehačku, popřípadě kakao na posypání... Možností je mnoho. Jinak doporučuju ještě pořídit brčka, protože kvůli tomu lede se bez nich káva pije dost špatně.
 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •