Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Začínala jsem v Praze, pak ve Strážnici, Hodonín, pak zase Praha a teď jsem v Kutné Hoře a už mám v Česku před sebou jen tejden, než se vrátím zpět do Londýna, kde začne tvrdej boj s dissertačkou a hledáním práce (ale o tom, až budu v Londýně). Ka...

Prázdniny v Praze a mých rodných městech

prazdniny - 1
zdroj: Archiv blogerky prazdniny - 1
aktualizováno 11.10.2017, 00:00 | 11.10.2017, 00:00 | Wendy vill Felton

Začínala jsem v Praze, pak ve Strážnici, Hodonín, pak zase Praha a teď jsem v Kutné Hoře a už mám v Česku před sebou jen tejden, než se vrátím zpět do Londýna, kde začne tvrdej boj s dissertačkou a hledáním práce (ale o tom, až budu v Londýně). Každopádně fotky ti asi řeknou víc. Tak pojďme na to.

Hned na začátku fotky z letiště (jak jinak), kterých jsme vyfotili milion. Do Prahy jsem přiletěla ve čtvrtek 27.7. odpoledne. Nevím proč, ale vždycky jsem po cestě strašně vyřízená - nehledě na to, jestli letím brzo ráno, nebo v nějakej rozumnej čas jako jsem letěla tentokrát. Asi už opravdu stárnu, haha. Takže jediné, na co jsem se ten den zmohla, už byla jen večeře. Stejně tak to mám i s alkoholem, přátelé, ale to sem tak úplně nepatří (teda zatím).

 

prazdniny - 9
(Foto: Archiv blogerky)

 

Na cestě z letiště jsme se stavili na moji oblíbenou čínu na Karlínském náměstí. Myslím, že se jmenuje Yi Yuan, ale nejsem si jistá. Fotku bohužel nemám. Představ si prostě klasickou čínu. Myslím, že jsem měla kuře po sečuánsku a tu jejich pikantní polévku - je výborná! Pak mám ráda ještě restauraci Ding Feng, ale o té si ještě povíme za chvíli. Víš, ono je totiž na každé mé výpravě do Česka kromě vidění se s přáteli a rodinou hlavně důležité i jídlo. Respektive jídlo je nedílnou součástí. Vždycky si dělám food list jídel, které chci za tu dobu, co tady jsem, stihnout. A ano, v Londýně se pak první tejden cejtím jako hroch, protože naše česká jídla opravdu nejsou jedna z nejlehčích (a jestli některá jsou, tak ty stejně nemám na seznamu), ale což! Žijem jen jednou a já v Londýně jím docela obstojně. No a po večeři bylo další v pořadníku vítání se se Zoinkou, na kterou jsem se těšila úplně nejvíc na světě. Vážně. Neviděly jsme se 3 měsíce a těšila jsem se na ni, no nepopsatelně! Možná si řekneš, že jsem blázen, ale Zoinka je takové moje dítě haha.

 

prazdniny - 10
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 11
(Foto: Archiv blogerky)

 

Víkend jsem strávila ve Strážnici, kde babička v sobotu slavila svoje 70. narozeniny a celej víkend se nesl v takovém tom rodinném duchu, protože jsem pak navštívila ještě další dvě babičky. No a taky to bylo hodně o jídle! Né že né. Na seznamu byla svíčková a ovocné knedlíky. Mňam!

 

prazdniny - 12
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 13
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 14
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nudné prázdniny? Určitě ne!
Když chybí plány na prázdniny
Jak si skutečně užít prázdniny?!

 

prazdniny - 15
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Po víkendu na Moravě mě čekal den v Kutné Hoře a pak Praha až do neděle. První fotky jsou z tabáčky v Hoře, jejíž součástí je i památka Unesco Kostel Nanebevzetí Panny Marie a díky školení, na které jsem tam šla, vznikly právě tyto fotky z té historické části fabriky.

 

prazdniny - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

No a v Praze to bylo zase o jídle a kamarádech. Ale o jídle chci udělat ještě zvlášť článek, takže ti tady neukážu všechno. V Praze jsem jinak měla i nějaké zařizování jako třeba veterináře se Zoinkou nebo jsem byla koupit jedno překvápko do obchodu na Andělu. Znáš Candy Store? Pak jsem si taky konečně koupila světlou rtěnku od Nyxu a dvakrát jsem pokukovala v knihkupectví po knize Na Volné Noze, ale ještě jsem si ji nepořídila. Chápeš, že stojí 700,-? To mi přijde fakt hodně. Ale zase do sebevzdělávání je třeba investovat, že ano. Taky jsem byla po roce na bruslích, což bylo BOŽÍ! Bruslení na Troje prostě miluju. Kdo jste z Prahy, tak můžu jedině doporučit. Je to tam skvělý. Však uvidíš na fotkách. Jo a ten nakládanej hermelín je z Potrefené Husy, kde ho maj nej! Fakt že jo!

 

prazdniny - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 6
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 7
(Foto: Archiv blogerky)

 

prazdniny - 8
(Foto: Archiv blogerky)

 

A to je pro dnešek všechno. Doufám, že se ti článek i fotky líbily a uvidíme se zase příště. Jo a nezapomeň mě sledovat na Insta, protože tam jsem opravdu nejvíc. Pusu <30 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •