Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vlčí hlad, zažívací potíže, pokles krevního tlaku, zhoršení psychiky. Co si budeme povídat, nejsou to zrovna motivující faktory, proč bychom se do očistné diety měli pustit.

Seznam se s detoxikační dietou

aktualizováno 30.04.2012, 00:00 | 30.04.2012, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Vlčí hlad, zažívací potíže, pokles krevního tlaku, zhoršení psychiky. Co si budeme povídat, nejsou to zrovna motivující faktory, proč bychom se do očistné diety měli pustit.

Proč tedy? Aby došlo k vyloučení většiny škodlivin z organismu, je třeba zvýšená tvorba energie z energetických rezerv. Omezení příjmu energie je tedy nezbytné. Potom samozřejmě nejsou překvapením již zmíněné vedlejší potíže. Detoxikace organismu ale zlepšuje zdraví a náš psychický stav. Mimo jiné v případě jejího správného postupu může dojít i k redukci nadváhy.

Říká se, že nejlepším obdobím pro detoxikaci těla je jaro, kdy se organismus probouzí ze zimního úsporného režimu. Také se udává, že by se pro kladný výsledek měla opakovat i několikrát ročně.

Čím kratší detoxikace je, tím menší musí být energetický příjem. Krátký postup trvá pouze 24 - 48 hodin, ale spolu s ním je pochopitelně spojená úplná hladovka. Odborníci tvrdí, že skutečná očista by měla trvat až 30 dnů. Podotýkám, že čím déle doba detoxikace organismu trvá, tím více si můžeš dopřávat a nemusíš úplně trpět hlady.

Podle mě je optimální očista týdenní. Lze ji použít i jako krátkodobou redukční dietu. Cílem je zvyšení přeměny látek a především využití tuků na tvorbu energie...

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST: Pohyb, nebo dieta?
Blesková sedmidenní dieta

Příklady jídelníčků pro tyto očistné diety najdeš bez problémů na internetu. Při očistách je třeba zvýšit příjem tekutin až na 3 litry denně a vyřadit z jídelníčku alkohol, bílou mouku, cukr, instantní jídla, uzeniny, smažená jídla, černý čaj, mléko...

Je také dobré zvýšit objem vlákniny v jídelníčku (Psyllium). Přidat do své denní náplně pohyb, poctivě relaxovat - sauna není pro očistu organismu vůbec špatným řešením. Krom toho se doporučuje nejíst dvě hodiny před spaním.

Na závěr bych ráda uvedla, že způsob, jakým budeš detoxikovat svůj organismus a jestli vůbec budeš, je jenom na tobě. Pokud s detoxikací začneš, je třeba mít do začátku opravdu pevnou vůli... A měj na paměti, že tak snadné to nebude.

Odměnou ti ale bude určitě dobrý pocit, žes překonala sama sebe a tvoje tělo se na tebe určitě také nebude zlobit.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •