Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes bych ti ráda představila dokonalého pomocníka do kuchyně – tyčový mixér Mixsy od Zepteru.

Skvělý mixér, pomocník k nezaplacení! Jaký je můj favorit?

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Tyčový mixér Mixsy od Zepteru
aktualizováno 13.08.2014, 13:21 | 13.08.2014, 11:58 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Dnes bych ti ráda představila dokonalého pomocníka do kuchyně – tyčový mixér Mixsy od Zepteru.

Tento mixér doma používáme už řadu let a nyní jsem pro tebe vyzkoušela tu nejnovější řadu. Změna není nijak převratná, běžný uživatel si všimne jen nové oranžové barvy a malé úpravy na procesoru.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Čím je tento mixér výjimečný? Třeba tím, že z krystalového cukru dokáže udělat cukr moučku, tudíž se vyhneme chemickým přídavkům, které se do běžného cukru moučky dávají. Z odstředěného mléka dokáže ušlehat šlehačku a můžeme s ním navíc udělat i strouhanku z čerstvých rohlíků, řízky jsou potom mnohem křehčí a nadýchanější. Další vychytávka tohoto mixéru je, že jeho tyč je vyrobena z nerez oceli, a proto je možné mixér používat i uvnitř nádoby plné teplých potravin.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 10
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Je to skvělý pomocník, který nám ušetří čas. Například jíšku nemusíme dlouze umíchávat ručně, ale stačí nasypat ingredience do nádobky a jednoduše umíchat nástavcem na umíchání. Je dobré si ho v kuchyni umístit někam, kde ho budeš mít neustále po ruce.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Mixsy se skládá z přístroje Mixsy, sady nástavců s čepelemi, procesoru (mlýnku), nádobky a praktického pouzdra pro uložení všech součástí. Každý nástavec má specifické použití.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 6
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Nožová hlava krájí syrové ovoce a zeleninu, rozmělňuje zeleninu a dětské pokrmy, hněte těsto, mixuje ovoce a bobulovité plody, drtí ledové kostky. S nožovou hlavou můžeš pasírovat omáčky, a to dokonce přímo v nádobě na zdroji tepla.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 9
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Šlehací kotouč homogenizuje mléko a ovocné šťávy, míchá omáčky, šlehá smetanu a vaječné bílky. Skvělé je, že z odstředěného mléka ušleháš pomocí tohoto nástavce bez problémů i šlehačku, která díky tomu, že je z mléka a ne ze smetany, není tolik tučná.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 5
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Nástavec pro míchání šlehá majonézu, připraví bramborovou kaši, míchá koktejly a mléčné nápoje. Já ho hlavně používám jako druhou fázi při drcení ledu po použití nožové hlavice. Vznikne mi pak skvělá tříšť na frappé. Jinak si dovolím poznamenat, že na své si přijdou i nadšenci do domácí kosmetiky, protože s tímto nástavcem můžeš míchat i přísady na domácí kůry, krémy či zubní pasty.

 

Následuje poslední důležitá část, a to procesor (neboli mlýnek), kterým rozemeleš jakékoliv oříšky, obiloviny nebo cukr.

 

Právě zde si můžeš vyrobit vlastní cukr moučku z obyčejného krystalového cukru nebo kvalitně umlít mák. V procesoru můžeš strouhat sýry nebo sekat bylinky a koření. Já procesor používám hlavně pro přípravu strouhanky z čerstvých rohlíků, protože z ní jsou řízky skutečně nejlepší.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 7
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Na ukázku jsem si pro tebe připravila několik mini receptíků, jak se dá Mixsy využít.

 

Strouhanka

 

Čerstvé rohlíky nalámeš na kousky do procesoru a na dvojku mixérem umeleš. Hotovo je během chvilky a strouhanka je mnohem lepší, než ze suchých rohlíků. Řízky v restauracích nebo u známých už mi nechutnají tolik jako ty, které si udělám sama s nadýchanou strouhankou.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 8
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Borůvkový koktejl

 

Nachystáš si hrstku čerstvých borůvek, mléko a cukr. Já cukr nahrazuji agáve sirupem, který je mnohem zdravější. Tyto přísady v nádobě rozmixuješ nejdříve nožovým nástavcem, a jakmile budou borůvky rozmixovány, použiješ nástavec na míchání, kterým koktejl rozmixuješ do krémové konzistence.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 11
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Cukr moučka

 

Do procesoru nasypeš krystalový cukr, který potom rozemeleš mixerem na nejvyšší otáčky. Za minutu už z krystalu bude cukr moučka.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Borůvkový jogurt

 

Do nádobky nasypeš borůvky dle chuti, přidáš svůj oblíbený bílý jogurt. Já upřednostňuji řecký, který má smetanovou chuť. A všechny ingredience rozmixuješ nejprve nožovým nástavcem, a až se borůvky pořádně rozmixují, jogurt je připraven. Výhodou je, že se vyhneš všem přidaným látkám, které jsou v ovocných jogurtech z obchodů.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 12
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Ledová tříšť

 

Do nádobky nasypeš kostky ledu, které potom rozmixuješ na nejvyšší otáčky nožovou hlavicí na tříšť. Nikdy led nemixuj smíchaný s vodou, mohlo by dojít k poškození nástavce. Takže pokud si ho budeš chtít dát do koktejlu nebo kávy, tak dělej led i kávu zvlášť a tříšť nasyp až do hotové ledové kávy.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Ledová káva

 

Další můj oblíbený recept, který dělám s Mixsy často, je ledová káva. Nejdříve udělám ledovou tříšť dle předchozího receptu, kterou přesypu do sklenice na kávu. Poté v nádobě umixuji mléko, lžíci kávy a vodu, případně cukr do krémové konzistence. Co se týče množství mléka, tak vždy odhadnu 3/4 sklenice, do které chci kávu servírovat a zbylá ¼ je množství vody.

 

Tyčový mixér Mixsy od Zepteru - 13
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

ZKUS I DALŠÍ RECEPTY:

Jak na muffiny s chutí, ale zdravě
Osvěž se ledovou kávou
Smoothie z mandlového mléka s Matcha tea
Udělej si letní smoothies

 

Existuje mnoho dalších receptů, v nichž můžeš Mixsy využít. Moje další oblíbené jsou třeba pomerančový „fresh“, který můžeš udělat v procesoru nebo tvaroh Míša s kakaem. Mixsy můžeš uplatnit také při výrobě pomazánek, dezertů, moučníků, paštik, různých krémů nebo třeba na pokrmy z masa. Uživatel vždy dostane svou kuchařku k tomuto mixéru, kterou se můžeš zpočátku inspirovat.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •