Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Posledních 14 dní prázdnin je tu a proto je potřeba užít si je naplno. To je jasný! Proto jsem si pro tebe připravila seznam knih k vodě, v němž si to své najde každý.

Tipy na knihy k vodě

kniha
zdroj: Wendy vill Felton kniha
aktualizováno 17.08.2015, 00:00 | 17.08.2015, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Posledních 14 dní prázdnin je tu a proto je potřeba užít si je naplno. To je jasný! Proto jsem si pro tebe připravila seznam knih k vodě, v němž si to své najde každý.

Svůdné nebezpečí (Wendy Higginsová)

 

kniha
(Foto: Wendy vill Felton)
 

 

Tato kniha je pokračováním knihy Svůdné zlo. Kniha nás opět zanese do života nefilky Anny Whittové, která má svět zachránit před démony. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana, do kterého je zamilovaná a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Kniha je čtivá a napínavá. Autorka dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje. Ikdyž má knížka 356 stran, tak jsem ji přečetla za dvě odpoledne. Rozhodně doporučuju všem, co mají rádi fantasy. Hodnotím ji 8 body z 10. Nakladatelství - Coo Boo.

 

Hotel v Paříži: Pokoj číslo 1 (Emma Mars)

 

kniha
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Když jsem si přečetla obálku knihy, byla jsem nadšená a těšila jsem se, až si knížku přečtu. Vypráví o studentce Annabelle a mediálním magnátovi Davidovi Barletovi. Annabelle před Davidem tají své noční povolání. K zápletce dochází, když se ve dveřích jako její poslední klient objeví Davidův bratr Louis. Jejich milostný příběh začíná v Paříži v hotelovém pokoji č. 1. Jak to nakonec dopadne? Kniha má být francouzská verze Padesáti odstínů šedi, ale věřte mi, že tomu se nemůže vůbec rovnat. Čekalo mě velké zklamání, asi jsem měla velká očekávání. Příběh je Padesáti odstínům docela podobný, ale autorčin styl mi není blízký, takže se mi kniha četla velmi těžce a po sto stránkách jsem to vzdala. Nudila jsem se a knížka mi přišla nekonečná. Ovšem třeba mojí kamarádce se velice líbila a přečetla ji za 3 dny, a to má kniha 600 stran. Pokud máte rádi erotické romány, určitě stojí za zkoušku, jestli vám sedne nebo ne. Kdo by u vody nechtěl snít o svém princi? Hodnotím ji 5 body z 10. Nakladatelství - XYZ.

 

Hotel v Paříži: Pokoj č. 2 (Emma Mars)

 

kniha
(Foto: Wendy vill Felton)
 

 

Pokračování prvního dílu musím bohužel hodnotit stejně jako první díl. Příběh je zajímavý a má svoje kouzlo, ale když vám nesedne způsob psaní autorky, je to špatně. Ani "Pokoj č. 2" se mi nečetl dobře a po 50 stránkách jsem knížku zavřela a pokračovat v ní nebudu. Ovšem jsem názoru, že pokud někomu sedne styl psaní autorky, tak knihu ocení a bude se líbit. Příběh je perfektní kombinace romantiky s erotikou a nyní se čtenář podívá více do historie mocné rodiny Barletových. Kdo je záhadná Aurora a proč David Barlet všude uvádí špatný rok svého narození? Annabelle se snaží vypátrat rodinné tajemství a dokonce začíná pochybovat o Louisově lásce k ní. Hodnotím 5 body z 10. Nakladatelství - XYZ.

 

Hra na lež (Tess Stimson)

 

kniha
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Tuto knihu bych doporučila spíše starším slečnám 20+. Příběh vypráví o Harriet Lockwoodové, která nedokáže porozumět své dceři. Po 15 letech zjistí, že došlo k záměně a dceru, kterou patnáct let vychovávala vlastně není její biologické dítě. Nešťastná shoda okolností, která se udála před patnácti lety teď zásadním způsobem ovlivní životy obou rodin. U knížky mě velmi zaujal příběh, navíc se velice dobře četla, jen konec byl zbytečně táhlý. Autorka vás donutí přemýšlet, jaké by to asi bylo, kdybyste byli v kůži hlavních hrdinů vy. Knížku hodnotím 7 body z 10. Nakladatelství - Domino.

 

Duhová ulice (Lisa Kleypas)

 

kniha
(Foto: Wendy vill Felton)
 

 

Další knížka k zamyšlení a vhodná spíše pro starší čtenářky. Duhová ulice obsahuje hned dva romány. První příběh je o Marku Nolanovi, který se musí postarat o šestiletou dcerku své sestry, která zahynula při tragické nehodě.Což je ta poslední věc, o kterou kdy stál. Jednoho dne vstoupí do hračkářství, kde pracuje Maggie, která se zase vyrovnává s předčasným skonem manžela. Ti dva si k sobě najdou cestu a poperou se s osudem spolu. Druhý příběh vypráví o Lucy, která věří, že lásku si člověk musí zasloužit. Rána přijde, když jí jejího milého přebere vlastní sestra. Obrní se proto proti lásce a nechce o mužích ani slyšet. Co se ale stane s tímto jejím postojem, když se objeví kouzelný Sam Nolan? V druhém příběhu tě také překvapí fantasy prvek, ale o tom v knížce. Kniha se četla lehce a oba příběhy byly skvělým relaxem s romantickým nádechem. Parádní knížka, když chcete vypnout, odpočívat a snít. Dávám 8 bodů z 10. Nakladatelství - Domino.

 

Säde - Příliš milovaná dívka (Miina Supinen)

 

kniha
(Foto: Wendy vill Felton)
 

 

Mystic love story s neobvyklým milostným trojúhelníkem. Příběh se odehrává v archeologickém prostředí na vykopávkách ve Finsku a jako hlavní hrdinové zde vystupují bezstarostná Säde a cynický Vinc. Co se na vykopávkách objeví a kdo nakonec získá Srdce temperametní Säde? Knížka má jen 230 stránek, takže pro mě nebyl problém přelouskat ji během jednoho dne. Navíc je dobře napsaná, takže se velmi dobře čte. Příběh vás úplně pohltí, že nebudete moct přestat číst. Budete chtít odpovědi na otázky. Také se mi líbí humor autorky. Knížka zaujme i mladší čtenářky. Hodnotím 7 bodů z 10. Nakladatelství - Brána.

 

Daleká země (Charlotte Thomas)

 

kniha
(Foto: Wendy vill Felton)
 

 

Oddechová knížka pro milovníky historie a romantiky. Příběh se odehrává v arabském prostředí, což je jedna z věcí, čím je pro mě kniha zajímavá. Je oknem poznání arabské kultury, přitom je čtivá a nápaditá. Vypráví o Katharině Orsiniové, která dostane zprávu a ta ji změní život. Její cesta za dobrodružstvím začíná. Rozhodne se najít své dědictví, které její léta pohřešovaný manžel investoval do koupi kadidla v Arábii. V doprovodu obchodníka Massima odcestuje do Arábie, kde všechno začne.Podaří se jí najít zásoby vonné pryskyřice? Tento historický román tě dostane a věřte mi, že nudit se nebudete ani chvilku. Hodnotím 9 body z 10. Nakladatelství - Brána.

 

Dále bych doporučila sérii knih Volání sirény, trilogii Temné vize nebo sérii Temná akademie. Toto jsou knihy pro kategorii young adults, takže čtenáře 13+ určitě nezklame. Mně se knihy líbily moc, a to jsem poměrně o dost starší. Jaké knížky k vodě nosíte vy?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •