Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Konečně se mi povedlo zeditovat video z Bonfire Night, takže dnes tu je rovnou takovej malej report. Nejdřív ale pár faktů.

VLOG: Bonfire Night in Nottingham

Vložit video na:

aktualizováno 13.12.2015, 06:00 | 13.12.2015, 06:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Konečně se mi povedlo zeditovat video z Bonfire Night, takže dnes tu je rovnou takovej malej report. Nejdřív ale pár faktů.

Proč se slaví Bonfire Night a co to vlastně je? Slaví se 5. listopadu jako připomínka Spiknutí střelného prachu v roce 1605, kdy měl být spáchán atentát na krále Jakuba 1. Britové tuto noc oslavují zachování monarchie. Dříve se dokonce upalovaly i figuríny Guy Fawkese, který měl tento čin na svědomí. Dnes jsou ve městech pořádány různé oslavy, které zahrnují pouťové atrakce, ohňostroje a velké hranice jako uvidíte za chvilku ve videu.

A protože jsem v Anglii, tak jsem se na jednu takovou veeeelkou Bonfire Night byla podívat. Akce začínala už asi v pět hodin odpoledne a byl tam bohatý program jak pro dospělé, tak pro děti. My jsme však s holkami vyrazily až na velký večerní ohňostroj, který se konal kolem deváté. Celý den totiž pršelo. Ale ani to lidi neodradilo od účasti a po cestě na ohňostroj jsme potkávaly davy lidí. Myslím, že se nás tam mohlo být klidně tak 30.000. Ale bylo to super! Tak krásný ohňostroj jsem ještě neviděla a trval asi 20 minut! Pak jsme se byly podívat na pouť, kde bylo dalších tisícmilion lidí a hlavně bahno všude, takže chudinky moje bílé botky. Večer jsem měla práci navíc, ale šlo to dolů, uff! Pusu! <30 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •