Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už dávno neplatí to, že by brýle nosili jen ti, co je opravdu potřebují.

Výběr brýlí. Jak na to?

Dívka
zdroj: Thinkstockphotos Dívka
aktualizováno 10.08.2016, 08:58 | 10.08.2016, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Už dávno neplatí to, že by brýle nosili jen ti, co je opravdu potřebují.

Brýle se totiž jednoznačně staly také nenahraditelným módním doplňkem. A někdo je nosí třeba jen proto, aby vypadal inteligentněji.

 

Tvar obrouček

 

Nejvíc teď letí kulaté tvary nebo alespoň v zahraničí tomu tak je. U nás ještě pořád převažují klasické černé obdelníkové tvary, ikdyž trendy už dávno nejsou. Samozřejmě je však jasné, že výběr tvaru obrouček záleží nejen na tom, co je právě cool, ale i na tvaru tvého obličeje, protože pro kulatý obličej nejsou kulaté obroučky zrovna to pravé.

 

Výběr skel

 

Dále je potřeba se zaměřit na to, k čemu ti budou brýle sloužit - tedy na skla. Jestli pro tebe budou pouze jako módní doplněk, či brýle na čtení, na dálku, na počítač nebo dokonce i jako sluneční brýle. Dnes už jde totiž kombinovat všechny různé vrstvy dohromady na přání zákazníka.

 

brýle
(Foto: Wendy vill Felton)

 

Já jsem si pro sebe zvolila Omega X Blue skla na dálku, které mají ochranou vrstvu proti modrému světlu. Nebudu zapírat, že na počítači netrávím většinu svého času. Dál mají vrstvu proti špinění. Což pokud jste nositelé brýlí, tak určitě víte, jak otravné je to neustálé čištění brýlí. A jako poslední mají ještě ochrannou UV vrstvu proti sluníčku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Využij s kamarádkou letních dnů!
11 potíží, když randíš se starším klukem

 

Zajímavé je, že pokud si necháš vyrobit brýle pouze jako módní doplněk, tak si můžeš zvolit právě tuhle Omega X Blue vrstvu bez dioptrií. Ovšem pořád tě bude chránit proti sluníčku a proti modrému záření. Za mě za to rozhodně palec nahoru. Protože kdo dneska netráví hromadu hodin na tabletu nebo počítači? Navíc je super, že tyto brýlové čočky jsou od českého výrobce a já ráda podporuju český trh. Stejně jako si radši koupím rajčata nebo brambory z ČR, tak si i skla raději pořídím z Česka.

 

Barva obrouček

 

Já nejvíc fandím decentním leopardím vzorům, které jsou nyní trendy, atraktivní a nadčasové. Černá klasika sice není špatná, ale není originální. Hitem jsou i barevné a neokoukané barvy, takže pokud se nebojíš barev, tak šup do nich! 

 

Doufám, že jsem ti tímto článkem přiblížila, jaké jsou ve výběru brýlí možnosti a že nejde pouze o obroučky, ale i o skla. A jestli ti můžu poradit, tak si s sebou do optiky vem kamaráda nebo kamarádku. Poradí ti s výběrem, kdybys byla nerozhodná. Budu se těšit na tvoje komentáře!2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •