Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ani nevím, proč mě napadlo, psát zrovna na tohle téma. Asi proto, že školu mám v rámci možností v malíku a ráda bych se s tebou podělila o to, jak se to dá proboha všechno zvládat. Nebo abych třeba alespoň někoho inspirovala. Komu by se nelíbilo m...

V čem se skrývá úspěch ve škole?

aktualizováno 03.02.2011, 00:31 | 03.02.2011, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Ani nevím, proč mě napadlo, psát zrovna na tohle téma. Asi proto, že školu mám v rámci možností v malíku a ráda bych se s tebou podělila o to, jak se to dá proboha všechno zvládat. Nebo abych třeba alespoň někoho inspirovala. Komu by se nelíbilo mít ''samý'' ?

Přístup ke škole


Nejdůležitější je tvůj postoj ke škole a to, jak ji vnímáš. Je jasný, že když si budeš říkat, jak stojí celá škola za víš-co, tak to nepůjde. Pozitivní myšlení je základ.

 

Dělám hotelovku, není to moje vysněná škola, ale upřímně - na které škole se učí jenom to, co nás baví? Odpověď je jasná. Taková škola neexistuje. Takže co třeba si zkusit alespoň hrát na to, že tě to baví? Potom to půjde samo, uvidíš.
Tohle platí i pro samotné předměty ve škole. Fakt se nic nenaučíš, když budeš koukat do sešitu, přemýšlet nad tím, co podnikneš o víkendu a do toho se litovat, že se to nikdy nenaučíš. Je to přece kravina, která tě vůbec nebaví a tak dále… Prostě se to chceš naučit a tečka. O ničem jiném to není.


Lenost? Pryč s ní!


Tak s leností z tebe super student určitě nebude. To ti zaručuju. Pokud chceš mít jedničky a nejhůř dvojky, musíš makat a chtít makat. Tak se na lenost vykašli, všichni jsou líní, proto má většina naší populace takový prospěch, jaký má. Je přece škoda mít trojky jenom proto, že se ti nechce... Líný student = žádný student.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se učit do školy?

Omotej si rodiče kolem prstu i přes skandální výzo


Organizovat


Jak dlouho ti bude trvat, než se naučíš na písemku z dějepisu a kolik času máš na to, aby ses na ni se vším všudy připravila? Organizace spočívá v tom, umět si co nejlépe rozvrhnout, kdy, co a jak dlouho se budeš učit, aby to mělo ten nejlepší efekt. Dobré je vědět, co všechno si k sobě můžeš dovolit, aneb který předmět se naučíš za půl hodiny a který za tři hodiny. Na základě toho si už jenom naplánuješ denní rozvrh na určité dny.


Diář


Nezbytnost každého studenta. Kdo říká, že ho nepotřebuje, pěkně kecá. Protože jak jinak se dá orientovat v milionu písemek, zkoušení, referátů a dalších blbostí a NEZAPOMENOUT?


Díky němu se navíc dá přehledně naplánovat učení, jelikož vidíš všechny úkoly na následující den. Jestli ho nemáš, rozhodně si ho pořiď. Bez něj je všechno plánování akorát složitější a určitě znáš větu ''My píšeme??!''...S diářem se ti nemůže stát, že zapomeneš na písemku, teda pokud se do něj každý den poctivě mrkneš. ;)8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •