Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsou dny, kdy mám pocit, že je všechno špatně. A je to celkem paradox, že teď když je všechno veselejší, příroda je nádherně barevná, mně přijde všechno ošklivé.

Jak na lepší náladu

Blbá nálada
zdroj: Thinkstockphotos Blbá nálada
aktualizováno 08.08.2018, 00:00 | 08.08.2018, 00:00 | Krásná.cz/Zaninkaa

Jsou dny, kdy mám pocit, že je všechno špatně. A je to celkem paradox, že teď když je všechno veselejší, příroda je nádherně barevná, mně přijde všechno ošklivé.

Minulý rok jsem touto dobou měla úplně stejnou náladu. Vlastně mi přijde, že už dva roky se mi každý měsíc opakuje. Během těchto dvou až tří let jsem měla dva vztahy. S prvním přítelem jsme se rozešli na konci listopadu a ve vztahu rok poté jsme s druhým přítelem zažívali hrozné období. Oba vztahy úplně skončily na konci února a přelomu března. A to je taky možná ten problém... taky neumíš být sama? Už od mých 13 let skáču ze vztahu do vztahu a najednou jsem už měsíc sama, možná i z toho teď mám takové výkyvy nálad. A co si budeme povídat, v tomhle období taky poznáš tvoje kamarádky.

 

Ale jak si zlepšit náladu, když jsi sama?


Malování


Občas si jen tak sednu, vezmu si svůj bloček, pastelky, někdy ukradnu sestře její profi faber castell fixy a najdu inspiraci na pinterestu. Nikde totiž nenajdeš tolik inspirace. Ať už na malování, tetování, outfity, nehty, vlasy, nebo jen koukat na roztomilé fotky štěňátek. Na blogu můžeš moje obrázky vidět na mém Instagramu a třeba ve článku Správným směrem, nebo Recept na štěstí.

 

Pečení


Nejraději mám dny, kdy se těším domů a vymýšlím, co upeču. Baví mě experimentovat a recepty se jen inspiruji. Pokud se mě zeptáš po ochutnání mých muffinů na recept, tak se ptáš zbytečně. Většinou vše dělám metodou by oko, takže vůbec nevím, kolik tam čeho je. Nedávno jsem pekla výborný makovec nebo pistáciovou bábovku. A tu musíš zkusit! Je to těsto jako na klasickou bábovku, akorát s tvarohem a pistáciovým pudinkem. Mňamka. A největší radost je, když se ti omylem podaří udělat něco, co jsi nečekala. Chtěla jsem udělat čokoládové muffiny a udělala jsem čoko fondan. Jen jsem do klasického muffinu dala dospod čtvereček čokolády. U pečení si vždy vyčistím hlavu, a k tomu i potěším rodinu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Špatná nálada? Zajez ji!
Dobrý nálada na počkání? Víme, která barva ti ji vykouzlí, i která ji od tebe odhání
Špatná nálada? 7 triků, jak ji hned zlepšit

 

Běh


Konečně je krásně a nemusíme být zavření ve fitkách. Miluji běhání, ale většinou mám na něj náladu, když nemám čas. V tomhle počasí chodím třeba až večer, když už fouká trochu studený větřík. U vody už je mi většinou zima a proto radši běhám po městě. Není tu úplně moc polních cestiček, kudy bych mohla běžet. V lese se sama bojím. Nedávno jsme s kamarádkou běhaly kolem Řípu, tam se běhá skvěle!

 

Uklízení


Jsem jediná, nebo si taky zlepšíš náladu uklízením vlastního pokoje či bytu? Baví mě štrachat v šuplikách, hledat věci, co jsem ztratila, nebo jen změnit postavení věciček na poličce, když utírám prach. Hned jsem v pokoji i daleko radši, více si odpočinu. Ale jakmile musím uklidit třeba obývací pokoj, kde moc času netrávím, hrozně mě to unaví. Nebo v práci mně úklid taky moc nezlepší náladu. To už bych si říkala, jestli jsem v pořádku.

 

Seriály


Bývala jsem schopná celý den ležet u televize a pouštět si seriály. Můj zaručeně nejlepší "zlepšovač" nálady je Taková moderní rodinka. Jak já ten seriál miluji! Není díl, u kterého bych se přestala smát. Dávají jej každý den na Prima comedy central. Samozřejmě koukám na více seriálů, ale momentálně čekám na další série. A pokud znáš Westworld a máš doma HBO, je premiéra druhé řady. Tak popravdě se mi hned zlepšila nálada a začala jsem se těšit na pondělí. A to je co říct, že jo.

 

A co ty děláš, aby sis zlepšila náladu? Znáš nějaké další dobré seriály?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •