Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdy v květnu to bude přesně rok, co jsem začala shánět brigádu u nás ve městě. Napadlo mě proto napsat článek, kde bych vám poradila pár tipů a zkušeností z brigád.

Jak si sehnat brigádu?

Nebuď v létě bez peněz. Vydělávej!
zdroj: Thinkstockphotos Nebuď v létě bez peněz. Vydělávej!
aktualizováno 01.06.2016, 00:10 | 01.06.2016, 00:10 | Krásná.cz/Zaninkaa

Někdy v květnu to bude přesně rok, co jsem začala shánět brigádu u nás ve městě. Napadlo mě proto napsat článek, kde bych vám poradila pár tipů a zkušeností z brigád.

Já a brigáda

Stálou brigádu mám momentálně ve Fru-fru baru, který můžete navštívit třeba v České Lípě, Litoměřicích, Roudnici a brzy i v dalších městech. Nastoupila jsem tam na začátku července, protože v květnu mi napsali e-mail, že mají zatím plno. Naštěstí se místa uvolnila a já mohla nastoupit. V baru nemíchám koktejly s alkoholem ani nic podobného barům v hospodách, ale Frufru je fresh bar. V září jsem psala článek na téma smoothie, které právě v baru připravuji. Práce mě baví, je to super, když chodí zákazníci a nejsou to žádní protivové. Ráda si popovídám s každým, kdo přijde. Zrovna v pátek přišel mladší kluk s partou dětí ze základní školy a nechal si namíchat všechno, co mohl. Docela mě pobavil, ale bylo to celkem dobrý.

 

Dobrá zkušenost

Nejvtipnější je, že když jdu po ulici a vidím známou tvář, nikdy mi nedojde, že ho znám z baru. Takhle pak poznám půlku města. Peněz sice nemám moc, pracuji jen neděle a nebo pátky a občas soboty, ale nedělám to pro peníze. Práce mě baví a na brigádu jsem šla s tím nebýt doma a něco dělat. Kdyby mi šlo o peníze, tak tam už dávno nejsem. Není to náročná práce, zvládám se v ní i učit. Většinou si tam i zatancuji nebo zazpívám, když nechodí zákazníci, samozřejmě. Bohužel, když je ošklivo, zákazníci nechodí...už se těším na léto, až se nebudu v práci nudit. To je má stála brigáda.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak získat tu nejlepší brigádu na léto
Super brigáda pro sexy holky? Tak na to bacha!
Zkušenosti s prací hostesky: Co tě čeká a jak nenaletět?

 

Mé předešlé brigády

Minulý rok jsem byla ještě na brigádě s mým bývalým přítelem, kde jsme v Litoměřicích byli na výstavě psů. Na blog jsem o tom psala také. Byla to zajímavá brigáda a taky celkem zábavná. Nikdy předtím jsem na žádné výstavě nebyla a tak to pro mě bylo všechno nové. Obsluhovali jsme rozhodčí, kteří teda nebyli zrovna nejvíc milí lidé na světě. Další brigádu mi sehnal strejda na vánočních trzích v Nelahozevsi. Ta mě také bavila, až na tu zimu. Prodávala jsem čokoládu ve stánku, dokonce jsme i točili čokoládu jako nápoj. Byl to určitě jeden z nejvíce navštěvovaných stánků. Já byla za pokladnou a na to, že jsem u ní byla jen jeden víkend, jsem pochytila dost zkušeností. Mně totiž zrovna dvakrát nejdou ani lehké počty, a nikdy nevím, jestli vracím správně. Ve Frufru mi kasa ukáže kolik mám vrátit, a když zapomenu a musím počítat z hlavy, radši se zákazníka ptám, jestli vracím správně. To pak zákazník vždycky tak divně kouká, co dělám za kasou. Určitě bych šla prodávat čokoládu znovu, s kolegou byla sranda a pořád jsme si spolu zpívali koledy. Sice mě celý víkend provokoval a dělal si ze mě srandu, až mě jednou rozbrečel, ale když jsme se loučili, najednou byl hodný a dokonce mě objal. Tak doufám, že ho zase někdy uvidím a budeme spolu prodávat královskou čokoládu.

 

 

A jak si sehnat takovou brigádu?

1) Pokud jste ve větším městě, určitě se vyplatí oběhnout podniky. Restaurace, cukrárny, obchody (Billa atd.), kavárny a nebo i pekárny. Všude se dá přes léto pracovat, ale i po škole můžete práci stíhat. Zeptejte se personálu jestli nehledají brigádniky, a pokud vám řeknou že neví, vemte si e-mail na vedení a doma jim napište. A pokud uvidíte vizitku, možná se ani nemusíte ptát obsluhy a napište e.mail. Někdy je lepší vzít si číslo, na to máte jistotu, že vám odpoví.

 

2) Poptejte se známých, jestli o něčem nevědi.

 

3) Internet je neuvěřitelná výhoda. Existují weby, kde si nějakou brigádu můžete najít. Určitě bych ale volila takovou brigádu jako poslední možnost, je to nejméně důvěryhodné a vždycky si zjistěte zkušenosti ostatních.

www.prace.cz
www.jobs.cz
www.fajn-brigady.cz

 

4) Sice o tom moc nevím, ale jednou z nejlépe placených ale zároveň nejtěžších brigád je chmel. Jej, teď jsem si vzpomněla na mojí úplně první brigádu ! S kamarádkou jsme šly na cibule. 20Kč za bedýnku a já si po 6 hodinách odnesla 180 Kč. Málem jsem omdlela, vztekala jsem se, zranila, měla jsem hlad a rozhodla jsem se, že už tam nikdy nepůjdu. Brigáda mi tak vydržela jeden den. :D Kamarádka mi o chmelu vyprávěla, a nejhorší jsou prý jen první dny.

 

5) Zeptejte se známých, jestli nechtějí pohlídat děti. Teď mi jedna známá nabízela, abych jí vodila ráno děti do školky. Kdybych to aspoň měla cestou, tak do toho jdu. Taky by šlo venčit psa nebo psa hlídat, to je ale horší, protože pejsek neví, o co jde a chce za páníčkem.

 

6) Možnost brigády nabízí i McDonald, KFC a ostatní fastfoody. Nikdy jsem nepochopila, proč si lidé dělají srandu z lidí, kteří tam jdou pracovat. Je to práce jako každá jiná, možná někdy i těžší. To se přece nemůžete v takové práci ani zastavit, naopak mají takoví lidé můj obdiv!

7) Jako malá jsem roznášela letáky a noviny. Práce to není vůbec ideální, co si pamatuji. Každopádně práce jako práce.

 

8) V létě se také chodí sbírat švestky, třešně a jiné ovoce. Kdybych neměla tak špatné zkušenosti s blbou cibulí, možná bych si něco takového našla. Ale já už fakt riskovat nechci.

 

9) Zeptejte se rodičů, jestli pro vás nemají práci, za kterou by jste dostali nějaké peníze. Sice je to ta nejvíce nejhorší možnost ze všech, ale co už. Já radši teda pomůžu rodičům v práci jen tak, nerada si za to beru peníze. Jezdila jsem takhle s tátou lepit folie do velkých skladů a koupil mi za to telefon, jakože jsem si něco na něj vydělala u něho. A co je na tom hloupého, brát si peníze od rodičů ? V podstatě ty peníze jsou pořád vaše, akorát je budete mít u sebe. Já radši dostanu peníze od někoho jiného, abych nebrala rodičům z rozpočtu, jestli to chápete.

 

Jak jsem už psala, důležité je, si zjistit zkušenosti ostatních. Nikomu by se přeci nelíbilo, kdyby nedostal zaplaceno. Důležitý je také kolektiv. Já si v práci nemůžu stěžovat, holky mám moc ráda a občas zajdeme i na kafe. Držím vám palce, ať seženete brigádu, ať už na léto nebo na stálo jako já. A kdybyste chtěli s něčím poradit, určitě mi napište.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •