Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak jinak, prázdninám zase dáváme sbohem a můžeme se připravovat do školy. Vše, na co jsme se těšili, nás zase čeká za rok. Jak jsem asi tisíckrát psala, miluji poznávání nových kaváren. V roce 2017 jsem se zaměřila na poznávání nových míst a 4 z ...

Kouzelné podniky v Praze

podnik - 1
zdroj: Archiv blogerky podnik - 1
aktualizováno 22.08.2018, 00:00 | 22.08.2018, 00:00 | Krásná.cz/Zaninkaa

Jak jinak, prázdninám zase dáváme sbohem a můžeme se připravovat do školy. Vše, na co jsme se těšili, nás zase čeká za rok. Jak jsem asi tisíckrát psala, miluji poznávání nových kaváren. V roce 2017 jsem se zaměřila na poznávání nových míst a 4 z nich ti chci dnes ukázat.

Spižírna 1902

 

Na tuto kavárnu na Vinohradech jsem se hrozně moc těšila a byl to můj jasný cíl. Inspirovaly mě fotky na Instagramu, protože pro focení je tento podnik jak dělaný. Květiny na zdech, stylové podávání kávy, nádhera.

 

podnik - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

Ve vitrínce bylo spousta dortíků, kamarádka si vybrala perník s citronovou polevou a byl vynikající. Ceny za zákusky byly sice vyšší, ale co v Praze čekat. Vždy si dávám latté a zde bylo výborné! Dostala jsem jej ve sklenici a vůbec to nevadilo, naopak to bylo zajímavé zpestření. Obsluha byla v pořádku, sice byla cítit rivalita mezi číšnicí a zřejmě majitelem kavárny, pán by si na ni zlost mohl vylívat mimo prostor kavárny. Nádherné místo, kde nabízejí kromě kávy a sladkostí i snídaně, polévky a třeba i saláty.
Kousek od kavárny je i tramvaj nebo metro (jet na Jiřího z Poděbrad je lepší než Flora).

 

podnik - 5
(Foto: Archiv blogerky)

  

Alchymista

 

Tato cukrárna je tak pohádková! Vydali jsme se s přáteli na kávu, když venku bylo krásně a sem právě musíš hlavně až bude venku nádherně. Nádherná zahrádka, příjemné prostředí, zpívali nám ptáčci a celé to bylo moc krásné. Obsluha moc vlídná a laskavá.

 

podnik - 6
(Foto: Archiv blogerky)


Všem se nám moc líbily hrnečky a talířky, ve kterých jsme dostali naši objednávku. Latté bylo jako vždy moc moc dobré a ten dort? Tak ten byl nejlepší. Stál mě tedy kolem 80 Kč, ale lepší jsem snad nikdy neměla.

 

podnik - 7
(Foto: Archiv blogerky)


V kavárně bylo úplně plno, a tak jsme si sedli na rezervaci, takže jsme zde nemohli být tak dlouho. Hned vedle stolečku se vyjímalo kouzelné jezírko a to ti byl tak krásný pocit, sedět s přáteli, jíst nejlepší dortík na světě, pít výborné latté z roztomilého hrnečku a koukat na jezírko a přírodu kolem tebe. Miluji tuto cukrárnu na Letné!

 
Puro Gelato

 

Krásné místo jsme objevili náhodou na Starém městě, když jsme hledali vlastně úplně jinou kavárnu. Není to kavárna, ale zmrzlinárna (gelaterie) italského výrobku. Pořád jsem nepochopila rozdíl mezi gelatem a zmrzlinou, tak pokud to víš, budu moc ráda za informaci.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Víš, co o tobě prozradí tvá oblíbená káva?
Tip na kavárnu: CØkafe
Jak při pouhém sezení spálit spoustu kalorií?

 

podnik - 8
(Foto: Archiv blogerky)


Když jsme do gelaterie přišli, nenapadlo nás, že se dá sedět i v zadní části. Tam jsem přišla opět náhodou při hledání wc, moc útulné místo (i wc), ale co by mi bylo nepříjemné, bylo velké okno do kuchyně. Ale zase, aspoň vidíme přímo výrobu a máme jistotu, že s tím nedělají něco, co by se nám nelíbilo.

 

podnik - 9
(Foto: Archiv blogerky)


Obsluha byla hrozně moc hodná. Pán se nabídl že nás vyfotí, pořád vtipkoval a smál se s námi. K pití jsem si opět dala latté, bylo dobré, ale že by bylo výborné, to se říct nedá. Za to malá panna cotta výborná byla!
Interiér se mi moc líbil. Veselé místečko nás s kamarádkou naprosto naplnilo pocitem štěstí a jen jsme seděli a smáli se, jak jsme šťastné. Na toto místo budu ráda vzpomínat a v létě se sem zcela určitě vypravíme za gelatem.


Kavárna co hledá jméno

 

Populární kavárna se smutným osudem. Před pár měsíci kavárnu zavřeli a dokonce se sepisovala petice za její záchranu. Bylo to tak pohodové místo. Zákazníci seděli na schodech, pařezech, a když nebylo místo ani tam, tak na zemi. Káva byla výborná a podávána v hrnečcích s vlastním logem vesmíru.

 

podnik - 10
(Foto: Archiv blogerky)


Kamarádka si dala polévku z nějakých kořenů a byla moc dobrá. Nabízeli například i veganské chlebíčky, ale na to já úplně nejsem.

 

podnik - 11
(Foto: Archiv blogerky)


Musím pochválit i obsluhu, nejenom že nás obsluhoval i moc moc sympatickej chlap, ale nic netrvalo dlouho a byli příjemní.

 

podnik - 2
(Foto: Archiv blogerky)


Je to trochu vtipné, ale byly tam boží záchody. Fakt nádherný! V prostorách kavárny byla i galerie, kde měla před nějakou dobou výstavu i Lena Brauer. Celý interiér doplňovaly obrazy a vypadalo to opravdu skvěle. Doufám, že se majitelům podaří obnovit tuto nejvíc pohodovou a stylovou kavárnu.

  

podnik - 3
(Foto: Archiv blogerky)


Doufám, že jsem tě inspirovala a uděláš si malý výlet. Mám ještě spoustu dalších vyhlídlých míst a až je všechny navštívím, určitě o nich hned napíšu! A pokud znáš nějaké kouzelné místo, určitě mi o něm dej vědět!3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •