Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mám pro vás recenzi na knížku, a to na jednu z nejlepších, co jsem kdy četla. Knížku jsem dostala k Vánocům od sestry a udělala mi obrovskou radost, protože knížka je jeden z nejlepších dárků, který můžu dostat.

RECENZE: Poutavá knížka DÍVKA VE VLAKU

Kniha
zdroj: Archiv blogerky Kniha
aktualizováno 10.06.2016, 00:28 | 10.06.2016, 00:28 | Krásná.cz/Zaninkaa

Mám pro vás recenzi na knížku, a to na jednu z nejlepších, co jsem kdy četla. Knížku jsem dostala k Vánocům od sestry a udělala mi obrovskou radost, protože knížka je jeden z nejlepších dárků, který můžu dostat.

Vrhla jsem se na ní už na Štědrý den, ale nejdříve mě vůbec nebavila. Asi měsíc jsem ji měla na posteli a sotva se na ní podívala. Když jsem před čtrnácti dny byla nakupovat v Ústí a prošla kolem knihkupetství, viděla jsem na Dívku ve vlaku plakát. Fakt jsem se ho lekla, protože to byl takový ten 3D, co se mění, když kolem něj projdete. A najednou se z hezké ženy na plakátu stala krvavá a ošklivá. Hned mě hrozně lákalo v knížce pokračovat, a během dvou dnů jsem knížku zhltla jako nic. 

 

Dívka ve vlaku
(Foto: oficiální zdroj)

 

Dívka ve vlaku - Paula Hawkins

Anotace: Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

 

Dívka ve vlaku
(Foto: oficiální zdroj)

 

Popravdě mě anotace teda nezaujala. Viděla jsem film Zmizelá, který se mi líbil a lidé ke Zmizelé tuto knihu přirovnávali a chválili ji. To asi byl důvod, proč jsem si tuto knížku vybrala. Nevím, jestli bych je k sobě dokázala přirovnat. I když na takový stejný styl to asi určitě je, v knížce je více pohledů (Rachel, Anna a Megan). Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla kdo je kdo. Knížka je pak víc zajímavá, když je situace popsaná z různých pohledů v jednu chvíli. A co má společného se Zmizelou ? Na začátku je všechno tak nevinné...a pak jen rozdýcháváte napínavý děj, ve kterém se událo snad všechno, na co si vzpomenete. Jediné, co mě na knize trochu vadilo, byla data. Člověk si nepamatuje, jestli čte červenec roku 2013 nebo květen 2012 (tuším). To je pak trochu zamotané, ale dá se to přežít. Naštěstí mi žádná část v knize nepřišla příliš okecaná nebo zdlouhavá. Rachel byla alkoholička a tak mi ani nevadilo, když na pěti stránách popisovala svůj den. Z její strany je to neskutečně zajímavé.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TIP NA KNIHU: O lásce bez trapných klišé
Proč číst a hlavně… CO ČÍST! 14 tipů pro všechny
4 knihy, se kterými prožiješ nová dobrodružství i letní lásku

 

Nevím, co jiného bych ke knížce ještě mohla napsat. Prostě vám ji doporučuji, pokud vás baví drama a takové typy knížek, u kterých se nezasmějete. Fakt jsem se u knížky ani jednou nezasmála, a to jsem se na ní těšila každou chvíli, co jsem ji nečetla. V hodině němčiny, při cestě do školy atd. A pokud vás nebaví číst, tento rok by měla vyjít zfilmovaná! A kdo bude hrát Rachel? Emily Blunt, tak se hrozně moc těším a rozhodně půjdu do kina!

 0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •