Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nedělej ostatním to, co nechceš, aby ostatní dělali tobě. Buď sama sebou. Čiň druhé šťastnými a budeš šťastná. Směj se, když máš radost. Směj se, i když jsi smutná. Nejsme tu od toho, abychom plakali. Všichni jsme silní.

Recept na štěstí

Štěstí
zdroj: Thinkstockphotos Štěstí
aktualizováno 16.07.2018, 00:00 | 16.07.2018, 00:00 | Krásná.cz/Zaninkaa

Nedělej ostatním to, co nechceš, aby ostatní dělali tobě. Buď sama sebou. Čiň druhé šťastnými a budeš šťastná. Směj se, když máš radost. Směj se, i když jsi smutná. Nejsme tu od toho, abychom plakali. Všichni jsme silní.

Kde čerpat radost a kde najít štěstí? Recept na to, jak být šťastná? Všichni jsme strůjci svých osudů, svých štěstí. Receptem jsou naše reakce, myšlenky, city a naše chování. Ať už chování k ostatním, nebo sobě samotným. Protože až teprve budeš milovat sama sebe, takovou jaká doopravdy jsi, budeš šťastná.

 

Tento článek píšu proto, že bych chtěla své zatím malé, ale důležité zkušenosti předat i tobě. Nestydím se za to, jaká jsem, a nikdo by se za sebe stydět neměl. Jsme takoví, jací jsme a potlačování našich osobností nám ubližuje. Podporuj sama sebe, jako kdybys byla svým nejlepším přítelem. K čemu tu budeš pro své přátele, když neumíš podpořit ani sebe, stát si za svým. Nenech se nikým omezovat nebo měnit. Své názory prosazuj a názory ostatních toleruj.

 

Občas přemýšlím, jak mě vidí ostatní, jak je ovlivňuji a co dělají, když je nevidím. Vlastně je v podstatě docela normální a nesobecké si myslet, že se kolem nás točí svět, když nevidíme životy ostatních, kterých nejsme součástí. Jak vypadá život lidí, kteří kolem tebe jen proběhnou a tvůj den nijak nezmění? Jak vypadá zbytek dne lidí, kteří ti prodají v pekárně koblihu? Naše životy se kříží a všichni máme každý den jiný příběh. Někdo se ráno probudí mrzutý a celý den negativně ovlivňuje své kolegy v práci. Někteří se ráno probudí mrzutí a dokáží v každé maličkosti najít radost, že na svou mrzutost brzy zapomenou. Jaký den je hezčí? Uvědomujeme si, jak naším jednáním kazíme den ostatním? Říkáme ostatním "Nemluv na mě, mám blbej den." aniž bychom se zajímali o dny a náladu ostatních.

 

Jak se motivovat k hezkému dni?


Každý má svou ranní rutinu. Někdo začne čištěním zubů, někdo snídaní. Někdo si zlepší náladu rozcvičkou, někdo ranním seriálem. Ráno je důležitou částí dne. Je to start. Záleží na tobě, jak rychle vystartuješ a jak doběhneš do cíle. Je důležité začít den tím, co máme rádi. Baví tě běh? Jdi běhat. Miluješ jídlo? Udělej si tu nejlepší snídani. Uvidíš, jak bude tvůj den radostnější a naplněnější. Například já každé ráno přečtu jedno moudro z knížky "Kdo bude plakat, až tady nebudeš?". Je to knížka plná životních mouder Sharma Robina S. Moc hezky se čte a dokáže tě motivovat hned po ránu. Prostě jdi a směj se. Dělej lidem radost. Někdy ani nevíš, jak jeden úsměv dokáže zlepšit den.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak být konečně doopravdy šťastná?
Co je to štěstí?
Klíč ke štěstí máš na dosah ruky

 

Radost z maličkostí


Moje specialita. Je zvláštní, kolik lidí moje radost dokáže rozesmát. Minule mi v práci udělaly holky úplně nádherné kafe s obrázkem a já vykřikla jéé. Usmívala jsem se od ucha k uchu. Holky se začaly smát, že prý je hezké, jakou radost mi udělala taková prkotina. Jenže jak skvělé je radovat se z prkotin! Mám nejlepší kamarádky, se kterými sdílíme naše radosti spolu. Plníme si své maličké sny a realizujeme své plány. Sedíme naproti sobě v kavárně, kterou jsme právě našly a jsme šťastné... neskrýváme to, protože radost prožíváme spolu, z prkotiny, ale účel to splní! Protože i vzpomínka dokáže zlepšit náladu.

 

Nedělej ostatním zle


Důležitou přísadou ke štěstí je naučit se respektovat a umět se vcítit do situace ostatních. Pro mě jako pro štíra je to neskutečně těžké. Pomstychtivost je často daleko silnější. Situace při předbíhání na obědě... zásadně nepředbíhám! (Řídím se nedělej ostatním to, co nechceš, aby ostatní dělali tobě.) Ale když někdo předběhne mě... často se raději zařadí za mě. Když se pak nad sebou zpětně zamyslím, je to vtipné, možná i smutné, protože pořád nesplňuji účel této myšlenky. Neměli bychom ani jednat s ostatními tak, jak nechceme, aby oni jednali s námi. Nikdo nejsme dokonalý.

 

Důležité je umět si udělat čas pro sebe. Využít tento čas na věci, které máme rádi. Možná se to zdá lehké, ale když člověk neumí s časem pracovat, nedopadá to vesele. Často mám chuť obětovat jeden den školy úklidu pokoje, hraní, čtení, výletu nebo jen odpočinku a přemýšlení. Je důležité pročistit si hlavu a kdy jindy to udělat, než když jste v klidu? Je umění umět si nastavit denní rozvrh. Hlavně ho tedy dodržet.

 

Je ještě spousta věcí, které se musíme naučit a pochopit, abychom byli šťastní a beztarostní. Ale stačí každý den udělat jeden malý krůček ke štěstí. Věnovat úsměv. Říct svým přátelům, jak si jich vážíme. Každý den je nová šance!

 

Pokud pomůžu aspoň jednomu tvému malému krůčku k lepšímu já, budu nejvíc šťastná. Napiš mi do komentářů tvé recepty na štěstí. Všichni máme ještě dlouhou cestu, i já se ráda posunu dál.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •